Rok duszpasterski

ROK DUSZPASTERSKI  2016

Sakramenty: sakrament chrztu-  10  ; I Komunia św.: 7;  sakrament bierzmowania: 8 .  ; sakrament małżeństwa: 8; pogrzebów:  12.

 

Wydarzenia w naszej parafii:

 – uroczystość odpustowa:

Rusko, 1 maja: . Grzegorz Kopij, wikariusz parafii pw. Św. Krzyża w Środzie Śl.

; Mazurowice:  ks. Bartłomiej Polański, salezjanin, wikariusz parafii w Środzie Śl.

Wilczków: ks. Wiesław Pindel proboszcz parafii św. Andzreja w Środzie Śl.

Kwietno: uroczystościom przewodniczył ks. Bartosz Polański wikariusz parafii św. Andrzeja w Środzie Śl.

12 maja w naszej parafii miała miejsce promocja ministrantek i ministrantów.  Mazurowice- 11; Rusko- 12; Kwietno- 6; Wilczków- 20. Razem- 49 osób.

 28 maja diakon z  naszej parafii Dawid Haszczuk przyjął świecenia kapłańskie w Katedrze Wrocławskiej. W niedzielę 29 maja odprawił swoją Mszę Prymicyjną w kościele w Kwietnie. Obecnie pracuje w parafii w Bierutowie.

 

 Uroczystości dożynkowe. Jako pierwsze odbyły się w Mazurowicach 20 sierpnia, Wilczków 27 sierpnia, potem Kwietno 03 września, i dożynki gminne w Rusku 04 września.  Tradycyjnie święto plonów rozpoczęło  się Mszą św. dziękczynną sprawowaną w intencji rolników, sadowników, działkowiczów i pszczelarzy.

01 października odbyło się spotkanie Wspólnoty Różańcowej z naszej parafii w Rusku.  W spotkaniu uczestniczyło około 50-ciu osób. Odmówiliśmy różaniec, była katecheza, wspólne śpiewy i rozmowy.

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia w naszych kościołach oglądaliśmy przedstawienia jasełkowe. Przygotowały je dzieci i młodzież z poszczególnych miejscowości naszej parafii.

Pielgrzymki i wycieczki:

 Pielgrzymki: 30 lipca uczestniczyliśmy w pielgrzymce do Piekar Śląskich.                            10 września ministrantki, ministranci i ich rodzice pielgrzymowali do sanktuarium w Krzeszowie.  23 września odbyła się pielgrzymka do Częstochowy.

W zeszłym roku odbyły się trzy pielgrzymki piesze: W sobotę 30 kwietnia pielgrzymowaliśmy z Malczyc przez Chomiążę, Lipnicę, Szczepanów do Środy Śl. do kościoła św. Andrzeja, by zyskać odpusty w ramach Roku Miłosierdzia. Pielgrzymowało 110 osób. W październiku grupa parafian modliła się w drodze z Wrocławia do Trzebnicy, do grobu św. Jadwigi. 19 listopada pielgrzymowaliśmy z Malczyc do Kwietna do kościoła Chrystusa Króla na zakończenie Roku Świętego i ogólnopolskich uroczystości Chrystusa Króla.  Pomimo deszczu i zimna udział wzięło w tej pielgrzymce 103 osoby

.Wycieczki: Styczeń- wyjazd na sanki i narty do Andrzejówki; 10 września wycieczka do Kolorowych Jeziorek w Rudawach Janowickich ;

Inwestycje:

Mazurowice: nowy witraż poświecony św. Janowi Pawłowi II

Rusko: kompleksowy remont wnętrza kościoła: wykonanie podsufitki z drewna, malowanie ścian.

Kwietno: zostały zakupione nowe krzesła do prezbiterium, została zrobiona podstawa granitowa przy krzyżu.

Wilczków:  renowacja ambony, renowacja drzwi wejściowych, nowa kolumna pod tabernakulum.

Plebania: remont tarasu przed plebanią i podjazdu do garażu.

ROK DUSZPASTERSKI  2015

Sakramenty: sakrament chrztu-12   ; I Komunia św.: w tym roku nie było;  sakrament bierzmowania: 7. (czerwiec) ; sakrament małżeństwa: 6; pogrzebów: 21.

Wydarzenia w naszej parafii:

 uroczystość odpustowa:

Rusko, 1 maja: Tomasz Bejm wikariusz z parafii pw. Św. Andrzeja w Środzie Śl

; Mazurowice: ks. Marek Tyczyński , proboszcz parafii w Chwalimierzu. ;

Wilczków: ks. Jan Kudlik proboszcz z Oleśnicy

Kwietno: uroczystościom przewodniczył ks. Rafał Hołubowicz – kanclerz Kurii Metropolotalnej Wrocławskiej

24 maja w kościele parafialnym w Wilczkowie miała miejsce promocja ministrantek i ministrantów.  Mazurowice- 5; Rusko- 11; Kwietno- 9; Wilczków- 17. Razem- 42 osoby.

W czerwcu kleryk naszej parafii Dawid Haszczuk przyjął świecenia diakonatu w Katedrze Wrocławskiej.

Z dniem 30 sierpnia br. pan Tadeusz Konieczek, nasz organista zakończył pracę w naszej parafii. Był związany z naszą parafią przez 18 lat. Swoją posługę rozpoczął w roku 1997 za ks. proboszcza Michała Drożdża.

Przez ten długi czas pan Tadeusz dał się poznać jako bardzo dobry człowiek. Starannie i gorliwie służył Bogu i Ludowi Bożemu poprzez swoją pracę. Bardzo trafnie dobierał pieśni do Mszy św. Ten dobór jakże pięknie podkreślał temat niedzielnej Ewangelii, święta czy uroczystości, które przezywaliśmy. Uczył nas śpiewu gregoriańskiego w języku łacińskim, co już rzadko spotyka się w małych parafiach. Przede wszystkim zaś pan Tadeusz Konieczek uczestniczył w życiu naszej parafii, był obecny w ważnych wydarzeniach naszej wspólnoty, a także w jej codzienności.

Msza św.  dziękczynna w intencji pana Tadeusza została odprawiona w niedzielę 23 sierpnia w kościele parafialnym w Wilczkowie. Słowo podziękowania wygłosili przedstawiciele parafian i ks. proboszcz. Zaś w następną niedziele podczas Mszy św. pożegnali pana organistę przedstawiciele wspólnot z innych kościołów naszej parafii.

Nowym organistą został pan Adrian Rak ze Środy Śl.

Uroczystości dożynkowe. Jako pierwsze odbyły się w Rusku 22 sierpnia, potem świętowały Kwietno i Wilczków 29 sierpnia, a później Mazurowice 05 września.  Tradycyjnie święto plonów rozpoczęło  się Mszą św. dziękczynną sprawowaną w intencji rolników, sadowników, działkowiczów i pszczelarzy.

Druga część uroczystości dożynkowych odbyła się w świetlicach wiejskich luba na boisku sportowym. Były występy zespołów ludowych, a później zabawa taneczna.

04 października odbyło się spotkanie Wspólnoty Różańcowej z naszej parafii w Mazurowicach.  W spotkaniu uczestniczyło około 50-ciu osób. Odmówiliśmy różaniec, była katecheza, wspólne śpiewy i rozmowy.

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia w naszych kościołach oglądaliśmy przedstawienia jasełkowe. Przygotowały je dzieci i młodzież z poszczególnych miejscowości naszej parafii.

W dalszym ciągu działa strona internetowa naszej parafii. Są tam umieszczone różne informacje dotyczące parafii: historia,  sprawy bieżące. Dziękuję serdecznie panu Krzysztofowi Lisowi za pomoc w prowadzeniu tej strony.

 Pielgrzymki i wycieczki:

Pielgrzymki: W dniach od 15 czerwca do 19 czerwca 2015r. odbyła się parafialna pielgrzymka do Turynu. Tam modliliśmy się przed wystawionym całunem- płótnem, w które owinięte było ciało Chrystusa po śmierci. Na pielgrzymkowym szlaku znalazły się też  sanktuarium Matki Bożej w Alteting ( Niemcy), Einsideln w Szwajcarii.

W sobotę 04 lipca 2015r. byliśmy na pielgrzymce w Rokitnie u Matki Boskiej Słuchającej koło Międzyrzecza i zobaczyliśmy figurę Chrystusa Króla w Świebodzinie.

02 sierpnia 2015r. pielgrzymowaliśmy do Lichenia.

26 września dzieci, młodzież i dorośli z naszej parafii pielgrzymowali do sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej na Górze Iglicznej.

Wycieczki: Styczeń- wyjazd na sanki i narty do Andrzejówki; 30 maja uczestniczyliśmy w wycieczce do  wrocławskiego Zoo;  05 sierpnia grupa dzieci i ich rodziców uczestniczyła w spływie kajakowym rzeką Obrą niedaleko Świebodzina;

Inwestycje:

Mazurowice: remont fundamentów wieży, naprawa dachu.

Rusko: siedziska na ławki, gong, pateny x2, ornat

Kwietno: W marcu  w naszym kościele została przeprowadzona bardzo duża inwestycja. Zostały pomalowane i odświeżone ściany wewnątrz świątyni.  Ołtarz główny w prezbiterium został w części odrestaurowany poprzez pokrycie pewnych elementów szlachmetalem. Zakupione zostały także nowe stacje Drogi Krzyżowej i siedziska na ławk, nowe żyrandole i kinkiety.

Te wszystkie prace i inwestycje mogły być wykonane dzięki życzliwości i dobroci państwa Joanny i Mirosława Bielińskich. Dziękujemy im za ten wieki dar serca. Nasz kościół nabrał nowego blasku i piękna.

Obraz Chrystusa Króla ufundowany przez członków naszej Rady Kościelnej i uczestników zabawy, które organizuje Rada.

rynienki zabezpieczające przed wodą założone na  okna witraże.

Wilczków:  wyświetlacz ledowy  do pieśni religijnych, dwa ornaty

Plebania: drzwi garażowe i żyrandole do pokojów.

Podziękowania

Tak wyglądał rok 2015 w naszej parafii i plany na przyszłość. Serdecznie dziękuję Radzie Kościelnej i innym osobom z naszej miejscowości za ofiarna służbę dla naszej wspólnoty parafialnej i naszego kościoła. Dziękuję za troskę, czas i pracę jaką ofiarujecie. Dla mnie jako proboszcza jesteście wielkim wsparciem i pomocą.

Wam, drodzy Bracia i Siostry, za wspólną modlitwę, spotkania w Eucharystii niedzielnej i innych nabożeństwach. Za pomoc, życzliwość, którą odczuwam i bardzo sobie cenię. Także dziękuję za ofiary pieniężne składane na nasz kościół i utrzymanie plebanii.

 

ROK DUSZPASTERSKI  2014

Sakramenty: sakrament chrztu-11   ; I Komunia św.: 7  . ( 11 maja);  sakrament bierzmowania: 12. (05.06.) ; sakrament małżeństwa: 5; pogrzebów: 15.

Wydarzenia w Kościele Powszechnym i Polskim:

15 luty – Transmisją Mszy św. z Jasnej Góry Telewizja Trwam zainaugurowała nadawanie swojego programu na multipleksie. Batalia o miejsce na cyfrowej platformie trwała przez kilkanaście miesięcy.

13 marca- Abp Stanisław Gądecki – metropolita poznański został wybrany na przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

27 kwietnia: kanonizacja papieży Jana Pawła II i Jana XXIII.

17 maja  Bp Wojciech Polak, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski został mianowany metropolitą gnieźnieńskim i Prymasem Polski.

5 – 19 października odbył się w RzymieSynod biskupów poświęcony rodzinie.

Wydarzenia w naszej parafii:

 – uroczystość odpustowa:   Rusko, 1 maja: ks. Przemysław Paluch, proboszcz z Smarchowic Wielkich koło Namysłowa; Mazurowice: ks. Piotr Milewicz, wikariusz parafii w Malczycach. ; Wilczków: ks. Marian Biskup- Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego naszej archidiecezji (50 lat od otwarcia kościoła dla rzymsko katolików)       Kwietno: uroczystościom przewodniczył ks. Piotr Góźdź – wychowawca w Seminarium Duchownym w Legnicy .

W czerwcu odbyły się uroczystości promocyjne nowych ministrantek i ministrantów. Obecnie w parafii mamy 40    ministrantek i ministrantów.

26 października odbyło się spotkanie Wspólnoty Różańcowej z naszej parafii w Kwietnie.  W spotkaniu uczestniczyło około 60-ciu osób. Odmówiliśmy różaniec, była katecheza, wspólne śpiewy i rozmowy.

Od świąt Bożego Narodzenia działa strona internetowa naszej parafii. Są tam umieszczone różne informacje dotyczące parafii: historia,  sprawy bieżące. Dziękuję serdecznie panu Krzysztofowi Lisowi za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia.

 Pielgrzymki i wycieczki:

– w czerwcu odbyła się pielgrzymka do Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej, Zakopanego i Ludźmierza. We wrześniu uczestniczyliśmy w czuwaniu modlitewnym w Częstochowie, w październiku grupa parafian pielgrzymowała do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy.

Wycieczki: w czerwcu zwiedziliśmy Wąwóz Myśliborski, a we wrześniu weszliśmy na Górę Ślężę.

Inwestycje:

Mazurowice: okno i witraż przedstawiający patronkę kościoła św. Marię Magdalenę.

Rusko: nowe ławki, położone płytki na chórze, nowy krzyż ołtarzowy.

Kwietno: kompleksowa wymiana instalacji elektrycznej w kościele.

Wilczków:  budowa groty ku czci Matki Bożej, renowacja zabytkowego ołtarza .

Plebania: spłata zadłużenia związanego z ociepleniem plebanii, założenie alarmu na plebanii.

 Plany na rok  2015:

 Mazurowice: remont związany z wieżą kościoła ( fundamenty).

Rusko: przyłącze energetyczne.

Kwietno: renowacja prezbiterium: nowy tynk w jednym miejscu, malowanie, zabezpieczenie okien przed wodą.

Wilczków: wyświetlacz ledowy  do pieśni religijnych.

Podziękowania

Tak wyglądał rok 2014 w naszej parafii i plany na przyszłość. Serdecznie dziękuję Radzie Kościelnej i innym osobom z naszej miejscowości za ofiarna służbę dla naszej wspólnoty parafialnej i naszego kościoła. Dziękuję za troskę, czas i pracę jaką ofiarujecie. Dla mnie jako proboszcza jesteście wielkim wsparciem i pomocą.

Wam, drodzy Bracia i Siostry, za wspólną modlitwę, spotkania w Eucharystii niedzielnej i innych nabożeństwach. Za pomoc, życzliwość, którą odczuwam i bardzo sobie cenię. Także dziękuję za ofiary pieniężne składane na nasz kościół i utrzymanie plebanii.

ROK DUSZPASTERSKI  2013

Sakramenty: sakrament chrztu 8   ; I Komunia św.: 22. ( 12 maja . w kościele   w Kwietnie);  sakrament bierzmowania: 5. (19.09 w Malczycach) ; sakrament małżeństwa: 3;  17 pogrzebów.

Wydarzenia w parafii:

 – uroczystość odpustowa:
Rusko, 1 maja: ks. Krzysztof Pełech, proboszcz z Bielawy;
Mazurowice: ks. Kanonik Edward Ogrodowicz, prob. Polskiej Misji Katolickiej w Hanau, także poświecony został nowy krzyż misyjny. ;
Wilczków, Mszy św. przewodniczył ks. Dziekan Jan Walów, a homilię wygłosił ks. Prałat Bolesław Sylwestrzak, proboszcz z Malczyc;
Kwietno
: uroczystościom przewodniczył ks. Leszek Woźny, wicedziekan naszego dekanatu.

W kwietniu pożegnaliśmy ks. kanonika Jana Błąda, który wiele lat pomagał w duszpasterstwie. Wspominamy jego posługę przy ołtarzu, w konfesjonale, pamiętamy bardzo piękne i mądre homilie.

W maju i we wrześniu odbyły się uroczystości promocyjne nowych ministrantek i ministrantów. Zwłaszcza ministrantki są nowością w naszej parafii, ale tych parę miesięcy pokazuje, że to była trafna decyzjaJ.

27 października odbyło się spotkanie Wspólnoty Różańcowej z naszej parafii.  W spotkaniu uczestniczyło około 70-ciu osób. Odmówiliśmy różaniec, była katecheza, wspólne śpiewy i rozmowy.

Miesiąc później, 29 października, , odbyła się w naszej parafii uroczystość nawiedzenia Wielkopiątkowego Krzyża bł. Jana Pawła II. To ważne wydarzenie dla nas, spotkanie z relikwią Krzyża, który tak bardzo związany jest z cierpieniem i odejściem z tego świata naszego papieża.

Tradycyjnie już, w drugi dzień świąt dzieci z naszej parafii przygotowały dla nas przedstawienie jasełkowe.

Pielgrzymki i wycieczki:

– w czerwcu odbyła się pielgrzymka śladami sanktuariów Maryjnych Europy. Byliśmy miedzy innymi w Lourdes, La Salette i wielu innych miejscach związanych z Matką Bożą.

– a w Polsce: pielgrzymka do Lichenia ( maj); do Oleśnicy, Kalisza i Trzebnicy  ( czerwiec);                   do Wambierzyc ( wrzesień).

– wycieczka zimą do Andrzejówki, jesienią w Góry Stołowe, w kwietniu byliśmy na meczu o Puchar Polski. Grał Śląsk Wrocław i Wisła Kraków, zaś w lipcu z dwoma małymi grupami pływaliśmy na kajakach po rzece Baryczy.

Inwestycje:

Mazurowice: krzyż misyjny ; prace remontowe na wieży kościoła.

Rusko: nowy krzyż przy zbiegu ulic Głównej i Polnej; nowe krzesła w prezbiterium

Kwietno: nowy instrument organowy

Wilczków: rozpoczęcie prac związanych z budową groty ku czci Matki Bożej, nowa krata w przejściu do kościoła; nowy instrument organowy.

Plebania: spłata zadłużenia związanego z remontem dachu, a w maju została ocieplona styropianem ściana plebanii od strony kościoła, nowy nad pomieszczeniem gospodarczym.

 

ROK DUSZPASTERSKI  2012

Sakramenty: sakrament chrztu: 7; I Komunia św.: 14. ( 13 maja);  sakrament bierzmowania: 18. (01 maja) ; sakrament małżeństwa: 6; 18 pogrzebów

Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, w dniach od 11 marca do 14 marca,  głosił ks. Maciej Bogucki, wikariusz z Malczyc; obecnie przebywa na studiach w Rzymie.

Braliśmy także udział w różnych pielgrzymkach:  Pielgrzymka dziękczynna na 30- lecie powstania naszej parafii do grobu bł. Jana Pawła II i św. o. Pio. Pielgrzymka ta odbyła się w połowie kwietnia, uczestniczył w niej także ks. Zbigniew Sowiński ze swoimi byłymi i aktualnymi parafianami. Uklęknęliśmy przy grobie JPII, który znajduje się w kaplicy św. Sebastiana. Tam w ciszy poleciliśmy naszemu papieżowi nasze intencje, ja zaś podziękowałem za 30 lat naszej parafii i prosiłem bł. JPII o jego wstawiennictwo w naszej intencji. Pół godziny później w Bazylice św. Piotra  w innej kaplicy odprawiłem razem  z ks.  Zbigniewem Mszę św. o Boże bł. dla  wszystkich naszych  parafian i wieczne zbawienie dla tych, którzy odeszli już z tego świata.

Ważnym punktem naszej pielgrzymki było spotkanie z Ojcem św. Benedyktem  XVI. Audiencja rozpoczęła się o godz. 1030. Najpierw powitaliśmy papieża, który przejeżdżał blisko nas w swoim samochodzie. Po katechezie, którą wygłosił Benedykt XVI, księża w różnych językach przedstawiali  grupy pielgrzymkowe. Miedzy innymi papież usłyszał, że na placu św. Piotra znajdują się pielgrzymi z parafii p.w. NMP  Różańcowej w Wilczkowie.

02 czerwca z dziećmi pierwszokomunijnymi i ich rodzicami pielgrzymowaliśmy do sanktuarium Matki Bożej w Licheniu.

Zaś 04 sierpnia parafianie udali się z pielgrzymką do grobu św. Wojciecha w Gnieźnie.  Zwiedziliśmy także starą osadę Biskupin.

We wrześniu modliliśmy się przed obrazem NMP w Częstochowie.

Tradycyjnie w czasie ferii zimowych dzieci i ich rodzice zjeżdżali na sankach i na workach z sianem w Górach Wałbrzyskich. Następnie w lipcu zobaczyliśmy na wycieczce jak to miejsce wygląda latem.

 

Spotkania Misyjne: Tradycją naszej parafii stają się spotkania misyjne.  Gościliśmy w zeszłych latach młodzież z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego, misjonarza z Syberii o. Tomasza Zająca ze zgromadzenia o.o. Klaretynów, w roku 2012 kazania misyjne głosili w naszej parafii klerycy z seminarium zgromadzenia zakonnego    o.o. Klaretynów.

Bardzo ważnym wydarzeniem roku 2012 były obchody 30-lecia powstania naszej parafii.  Rozpoczęły się one uroczystością odpustową 01 maja w Rusku. Eucharystii przewodniczył              ks. Bp Edward  Janiak, który także udzielił młodzieży naszej parafii  s. bierzmowania. Po Mszy  św. bp Edward poświecił wybudowaną wieżę kościoła.

22 lipca w Mazurowicach modlił się z nami ks. bp Andrzej Siemieniewski.  Po Eucharystii poświecił tablicę granitową upamiętniającą rocznicę powstania naszej parafii i rocznicę rozpoczęcia budowy kościoła w Mazurowicach.

W Wilczkowie gościliśmy JE ks. Kardynała Henryka Gulbinowicza, który powołał do istnienia naszą wspólnotę parafialną. W trakcie Mszy św. ks. kardynał uhonorował  ks. kanonika Jana Błąda i naszego pana organistę Tadeusza Konieczka, wręczając im pierścienie  upamiętniające 1000 lecie naszej archidiecezji tzw. pierścienie milenijne. Po Eucharystii została poświęcona tablica pamiątkowa umieszczona na zewnętrznej ścianie kościoła. Warto dodać, że na uroczystościach w Wilczkowie byli obecni wszyscy żyjący księża proboszczowie naszej parafii.

Zwieńczeniem świętowania obchodów 30-lecia był odpust w Kwietnie. Tam razem  z nami modlił się i przewodniczył Eucharystii ks. Abp Marian Gołebiewski, metropolita wrocławski. Gratulował naszej wspólnocie parafialnej jubileuszu, a po Mszy św. poświecił odnowione drzwi kościoła i wejście na teren przykościelny.

Pod roku 2012 były także wydarzenia artystyczne: w czasie drugiego dnia świąt Bożego Narodzenia oglądaliśmy i podziwialiśmy przedstawienia jasełkowe w wykonaniu dzieci z naszej parafii.

Za to wszystko, co przeżyliśmy w minionym roku Bogu niech będą dzięki. Serdecznie dziękuję Radom Kościelnym i wszystkim, którzy pomagali w różnych przedsięwzięciach podjętych w tym czasie. Dziękuje za wspólne modlitwy, spotkania, które wiążą nas z Bogiem i ze sobą.

 

ROK DUSZPASTERSKI  2011

  1. Sakramenty: sakrament chrztu: 17; I Komunia św.: 16. ( 29 maja);  sakrament bierzmowania: 17. (26 maja) ; sakrament małżeństwa: 3; 11 pogrzebów

 

  1. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, w dniach od 27 marca do 3o marca,  głosił ks. Krzysztof Pełech, proboszcz z Bielawy. Bardzo ważnym wydarzeniem były Misje Święte w dniach od 02 października do 09 października.  Nauki rekolekcyjne przez dziewięć dni prowadzili o.o. Klaretyni: o. Robert Kycia i o. Krzysztof Kozik

W listopadzie rozprowadzany był Kalendarz parafialny na rok 2012.

 

  1. Braliśmy także udział w różnych pielgrzymkach:  piesza pielgrzymka do Trzebnicy, autokarowa  pielgrzymka na Górę św. Anny i do Krakowa. Byliśmy także w  Częstochowie.

 

  1. Spotkania Misyjne:  w czerwcu gościliśmy młodzież z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego, pod koniec sierpnia był misjonarz z Syberii o. Tomasz Zając.

 

  1. Uroczystości dożynkowe: 20 sierpnia: Wilczków; 28 sierpnia: Mazurowice;                             03 września: Rusko i Kwietno.
  2. Wycieczki na sanki i narty, latem w góry ( Rudawy Janowickie), jesienią do Wrocławia na Ostrów Tumski.

 

Copyright © 2014 Parafia Wilczków. All Rights Reserved