Piesza Pielgrzymka do kościoła pw. Chrystusa Króla w Kwietnie

W sobotę, 19 listopada 2016r.  odbyła się piesza pielgrzymka z Malczyc do Kwietna, do kościoła pw. Chrystusa Króla. Chcieliśmy w ten sposób uczcić Jubileuszowy Akt  Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, który w sobotę został przyjęty w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, a dziś w każdej parafii w Polsce. O godz. 9.00 z placu przed Domem Opieki w Malczycach wyruszyło    103 osoby. Była pochmurna pogoda, trochę padało.  Maszerowaliśmy ulicami Malczyc, następnie drogą do Ruska. W Rusku z ul. Polnej weszliśmy na drogę polną, następnie w las. W lesie był krótki odpoczynek.  Z lasu ( było trochę kałuż i błota, ale co tam J)  wyszliśmy w Kwietnie. Ul. Wspólną dotarliśmy do kościoła. W czasie drogi odmówiliśmy różaniec, Koronkę do Miłosierdzia Bożego, śpiewaliśmy Godzinki ku czci NMP i  pieśni.  W kościele Eucharystia rozpoczęła się o godz. 12.00. Mszy św. przewodniczył ks. Piotr Milewicz, w konfesjonale posługiwał ks. prałat Bolesław Sylwestrzak. Po Mszy św. uczestnicy pielgrzymki przeszli do świetlicy wiejskiej, gdzie były już dla nich przygotowane krzesła i stoły. Była gorąca herbata i kawa, płonęło ognisko. Po posiłku pielgrzymi rozjechali się do swoich domów. Podziękowania: przede wszystkim Panu Jezusowi Królowi Wszechświata, który pozwolił nam pielgrzymować i wysławiać Jego Imię. Dziękuję bardzo wszystkim pielgrzymom, którzy wzięli udział w pieszej pielgrzymce: były dzieci, młodzież i dorośli. Dziękuję, że nie przestraszyli się deszczu i przyszli na pielgrzymkowy szlak. Dziękuję ks. Piotrowi Milewiczowi za pomoc, modlitwę w czasie drogi, wygłoszone słowo Boże podczas Eucharystii, ks. prałatowi Bolesławowi Sylwestrzakowi za posługę w konfesjonale. Dziękuję bardzo Policji średzkiej, strażakom z Wilczkowa, którzy zabezpieczali całą trasę pielgrzymki i strażakom z Ruska za zabezpieczenia przejścia przez drogę krajową. Dziękuję Wójtowi Gminy Malczyce za pomoc organizacyjną. Bardzo serdecznie dziękuję Sołtysowi Kwietna, Radzie Sołeckiej i Radzie Kościelnej z Kwietna za ogromną pomoc, przygotowanie świetlicy, ogniska, kawy, herbaty dla pielgrzymów. Dziękuję pani Marioli Kądzieli, Marii Bilińskiej, Teresie Podgórskiej, Ryszardowi Pawłowskiemu i Tadeuszowi Jankowiczowi. Dziękuję panu Dzierbickiemu za bardzo dobrą kiełbasę na ognisko. Dziękuję kierowcy panu Waldemarowi za odwiezienie pielgrzymów do domu.