ogłoszenia duszpasterskie 13.11.2016r.

– w czwartek: św. Elżbiety Węgierskiej

– w piątek: bł. Karoliny Kózkówny

– w sobotę: bł. Salomei.

Zakończyły się w naszej parafii nabożeństwa wspominkowe. Dziękuję wszystkim za pamięć i modlitwę w intencji naszych zmarłych i za ofiary pieniężne. Za zmarłych polecanych w wypominkach zostały  odprawione Msze św.

Zgodnie z zapowiedzią z zeszłej niedzieli  wraz z ks. Piotrem Milewiczem organizuję pieszą pielgrzymkę z Malczyc do Kwietna do kościoła pw. Chrystusa Króla aby uczcić w ten sposób Jubileuszowy Akt  Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.  Pielgrzymka odbędzie się w sobotę,  19 listopada. Wymarsz o godz. 9.00 z placu przed Caritasem. Trasa liczy 6 km.  W Kwietnie Msza św. około 12.00. Po Eucharystii ognisko koło świetlicy wiejskiej. Proszę zabrać ze sobą kiełbasę, chleb. ( ciepła herbata będzie już na miejscu) . Będzie też autobus, który odwiezie nas do domu ( 5 zł.).

Zapraszam wszystkich na uroczystość odpustową 20 listopada w Kwietnie.  Eucharystia będzie odprawiona o godz. 1330, przewodniczyć jej będzie ks. Bartłomiej Polański – wikariusz parafii św. Andrzeja Ap. w Środzie Śl.

Od poniedziałku do czwartku nie będę obecny w parafii. Wyjeżdżam na rekolekcje kapłańskie. W sprawach pilnych proszę o kontakt z ks. Piotrem Milewiczem w Malczycach.

W przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiarę pieniężną na pomoc dla prześladowanych chrześcijan w Iraku.

Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinie rodzinę pani Jolanta Łupkowska i rodzinie pani Irena Cieloch.  Na następną niedzielę proszę rodzinę pani Joanna Jürgens i Magdalena Fila.

Rusko: Dziękuję za posprzątanie naszego kościoła rodzinie pani Marii Oleśków  i rodzinie pani Honoraty Oleśków.. O przygotowanie kościoła na następną niedzielę proszę rodzinę  pani Elżbiety Nowackiej i rodzinę pani Ewy Biedka.

Dziekuje za skoszenie trawy wokół kościoła proszę panom: Rafałowi Niewielskiemu, Krzysztofowi Hamernikowi.

Wilczków: Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinie pani Danuty Nocuń i rodzinie pani Anety Nocuń.  O przygotowanie naszego kościoła na niedzielę następną rodzinę pani Danuty Kamfonik i rodzinę Heleny Żurawskiej.