ogłoszenia duszpasterskie 06.11.2016r.

32 niedziela zwykła

Dziś jeszcze Msza św. dla rodziców i dzieci komunijnych o godz. 15.00 w Wilczkowie.

Wspomnienia liturgiczne:

– w środę: rocznica poświecenia Bazyliki Laterańskiej

– w czwartek: św. Leona Wielkiego

– w piątek: św. Marcina  z Tours. Święto Niepodległości. Decyzją Episkopatu została udzielona w Polsce dyspensa od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek – 11 listopada 2016 roku.

– w sobotę: św. Jozafata bpa.

W poniedziałek 07 listopada księża Salezjanie ze Środy Śl. zapraszają do kościoła św. Andrzeja o godz. 18.00 na Mszę św. i modlitwą ze św. o. Pio.  Podczas mszy św. będzie można uczcić relikwie o. Pio.

Porządek nabożeństw wspominkowych: Mazurowice, poniedziałek o godz. 1630– będą czytane wypominki z ulicy  Spółdzielczej i Górnej,  o godz. 1630 – będą czytane wypominki z ulicy  Łąkowej, Kolejowej i Kolonii;   Rusko, wtorek o godz. 1740– będą czytane wypominki ul. Szkolnej, Polnej, Malczyckiej i  Podleśnej; środa o godz. 17.30 – będą czytane wypominki z  ul. Głównej; Kwietno, czwartek  godz. 1630 –będą czytane wypominki z ul. Wspólnej; Wilczków, piątek  o godz. 1730 – będą czytane wypominki z ul Strzegomskiej, w sobotę o godz. 1730– wypominki z ul. Łącznej i Średzkiej.

Zapraszam wszystkich na uroczystość odpustową 20 listopada w Kwietnie.  Eucharystia będzie odprawiona o godz. 1330, przewodniczyć jej będzie ks. Bartłomiej Polański – wikariusz parafii św. Andrzeja Ap. w Środzie Śl.

19 listopada w sobotę w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odbędzie się uroczysta proklamacja Jubileuszowego Aktu  Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.  Nazajutrz w  uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata akt ten zostanie odmówiony we wszystkich świątyniach Kościoła katolickiego w Polsce.

W Kwietnie znajduje się kościół pw. Chrystusa Króla. Dlatego wraz z ks. Piotrem Milewiczem organizuję pieszą pielgrzymkę z Malczyc do Kwietna do kościoła pw. Chrystusa Króla aby uczcić w ten sposób to ważne wydarzenie. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę,  19 listopada. Wymarsz o godz. 9.00 z placu przed Caritasem. Trasa liczy 6 km.  W Kwietnie Msza św. około 12.00. Po Eucharystii ognisko. Proszę zabrać ze sobą kiełbasę, chleb. ( ciepła herbata będzie już na miejscu) . Będzie też autobus, który odwiezie nas do domu ( 5 zł.).

Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinie rodzinę pani Grażyna Goliszewska i rodzinie pani Iwona  i rodzinę pani Kosińska.  Na następną niedzielę proszę rodzinę pani Jolanta Łupkowska Irena Cieloch.

Rusko: Dziękuję za posprzątanie naszego kościoła rodzinie pani Elżbiety Bulik i rodzinie pani Renaty Bulik. O przygotowanie kościoła na następną niedzielę proszę rodzinę  pani Marii Oleśków i rodzinę pani Joanny Smolińskiej.

Dziekuje za skoszenie trawy wokół kościoła proszę panom: Rafałowi Niewielskiemu, Krzysztofowi Hamernikowi, Tadeuszowi Drozdowi.

Wilczków: Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinie pani Anieli Janik i rodzinie pani pani Anny Koziarskiej.  O przygotowanie naszego kościoła na niedzielę następną rodzinę pani Danuty Nocuń i rodzinę Anety Nocuń.