ogłoszenia parafialne 30.10.2016r.

31 niedziela zwykła

We wtorek01 listopada– uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w każdą niedzielę. Msza św. na cmentarzu w Malczycach o godz. 1400, po Mszy św. poświecenie pomników nadgrobnych. Zaś w środę 02 listopada wspomnienie Wszystkich Zmarłych. Msze św. w tym dniu: Mazurowice- 15.00; Rusko- 16.00; Kwietno- 17.00, Wilczków- 18.00.

Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. Warunki uzyskania odpustu zupełnego:

1. Wzbudzić intencję jego otrzymania.
    Być w stanie łaski uświęcającej.
    3. Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
    4. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą.
    5. Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.

Przy wejściu do kościoła ministranci będą rozdawać  kartki wypominkowe. Proszę, by oprócz imion zmarłych napisać także miejscowość i  ulicę, by wiedzieć w którym dniu przyjść na nabożeństwo wypominkowe w intencji zmarłych z naszej rodziny

Porządek nabożeństw wspominkowych:

Kwietno, czwartek  o godz. 1630 –będą czytane wypominki z ul. Leśnej, Przelotowej i Górnej; Wilczków, piątek  o godz. 1730 – będą czytane wypominki z ul. Długiej,  w sobotę o godz. 1730– wypominki z ul. Mleczarskiej.

W piątek odwiedzę chorych z NS od godz. 9.00. W Wilczkowie spowiedź od godz. 17.00

W przyszłą niedzielę zapraszam rodziców i dzieci komunijne na Mszę św. do Wilczkowa o godz. 15.00

Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinie rodzinę pani Teresa Cieloch i rodzinie pani Marta Cieloch.  Na następną niedzielę proszę rodzinę pani Grażyna Goliszewska i rodzinę pani Iwona Kosińska.

Rusko: Dziękuję za posprzątanie naszego kościoła rodzinie pani Czesławy Kielesińskiej

i rodzinie pani Iwony Tokarek  . O przygotowanie kościoła na następną niedzielę proszę rodzinę  pani Elżbiety Bulik i rodzinę pani Renaty Bulik.

O skoszenie trawy wokół kościoła proszę panów: Rafała Niewielskiego, Krzysztofa Hamernika, Tadeusza Drozda.

Wilczków: Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinie pani Renaty Puzio

i rodzinie pani Grażyny Jankowicz . O przygotowanie naszego kościoła na niedzielę następną rodzinę pani Anieli Janik i rodzinę pani Anny Koziarskiej.