Piesza pielgrzymka z Wrocławia do Trzebnicy

W sobotę 15 października br. grupa parafian pielgrzymowała do grobu ś. Jadwigi w Trzebnicy. Najpierw kierowca autobusu zawiózł nas do Wrocławia. Po nabożeństwie z katedry wyruszyła piesza pielgrzymka do Trzebnicy. Przed nami do pokonania  było około trzydziestu kilometrów. Pielgrzymowaliśmy w grupie salezjańskiej nr9, byli tam także pielgrzymi z Malczyc i Środy Śl.

Do celu doszliśmy po godz. szesnastej. Msza św. rozpoczęła się o godz. 16.30. Przewodniczył ks. abp Wiktor Skworc z Katowic. Był także obecny ks. abp Józef Kupny Arcybiskup Wrocławski i ks. bp Jacek Kiciński, biskup pomocniczy.

Po Eucharystii autobusem wróciliśmy do domu. Ten sobotni dzień był w miarę ciepły ( 12 stopni), słoneczny, tak wiec wędrówka nie była zbyt ciężka.