Dożynki gminne w Rusku

04 września w niedzielę odbyły się dożynki gminne w Rusku na boisku sportowym. O godz. 14.00 rozpoczęła się Msza św. polowa w intencji wszystkich rolników naszej Gminy o Boże błogosławieństwo dla nich. Po Eucharystii na estradzie wystąpił zespół ludowy Kulinianie z programem dożynkowym. Były także przemówienia władz Gminy i zaproszonych Gości.

Po programie oficjalnym rozpoczęła się zabawa. Poszczególne sołectwa przy swoich stoiskach prezentowały swoje osiągnięcia,  ciekawostki, specjały kulinarne ( było co smakować:)). Dzieci miały dużo atrakcji w postaci dmuchańców, ścianki wspinaczkowej i wiele innych.

Wieś była pięknie przyozdobiona na okoliczność dożynek, przejeżdżając przez Rusko nie sposób było nie zauważyć, że tu są dożynki.

Wieczorem rozpoczęła się zabawa taneczna i trwała do późnych godzin nocnych. W uroczystościach dożynkowych wzięła udział bardzo dużo osób z całej Gminy i nie tylko.

Warto zaznaczyć, że dożynki były bardzo dobrze przygotowane przede wszystkim przez mieszkańców Ruska, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie. Ale także  pomoc przyszła od strony władz Gminy Malczyce. Im wszystkim na ręce pana sołtysa Zbigniewa Dudzińskiego i pani Kai Rejek z urzędu Gminy składam podziękowania.