W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek: św. Wincentego a Paulo

– w środę: św. Wacława

– w czwartek: Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

– w piątek: św. Hieronima

W środę 28 września wspólnota modlitewna Mamre i ks. Krystian Charchut zapraszają do kościoła Św. Krzyża w Środzie Śl. na spotkanie ewangelizacyjno- modlitewne z Mszą św. o uzdrowienie. Początek o godz. 19.00.

W czwartek 29 września o godz. 18.30 w salce katechetycznej w Malczycach odbędzie się spotkanie formacyjne dla kandydatów do s. bierzmowania.

W sobotę zapraszam członków Wspólnoty Żywego Różańca na spotkanie formacyjne do Ruska o godz. 14.00. W programie modlitwa różańcowa, zmiana tajemnic różańcowych, wspólne śpiewanie i rozmowy. Proszę o upieczenie ciasta.Kierowca autobusu o godz. 13.30 zabierze panie Kwietna, o 13.40 z Wilczkowa, a o godz. 13.50 z Mazurowic. Koszt: 3 zł.

W sobotę 01. października w naszej parafii rozpoczynają się także nabożeństwa różańcowe. Serdecznie zapraszam  dzieci, młodzież i dorosłych do naszych kościołów na rozważanie tajemnic naszego zbawienia. Mazurowice: 1630;         Rusko: 1700;                               Kwietno: o godz. 1600 ;  Wilczków: codziennie o godz. 1730.

Za tydzień w niedzielę zapraszam rodziców, rodzeństwo i dzieci przygotowujące się do                  I Komunii św. na Mszę św. do Wilczkowa na godz. 16.00.

Zbliża się uroczystość odpustowa w naszej parafii. Już dziś zapraszam wszystkich parafian na  niedzielę 09 października.  O godz. 1300 rozpocznie się uroczysta Eucharystia, której będzie przewodniczył  ks. Wiesław Pindel, Proboszcz parafii pw. Św. Andrzeja w Środzie Śl.

09 pazdziernika o godz. 16.00 w Kwietnie sołtysi naszej Gminy i Dom Kultury w Malczycach zapraszają wszystkich seniorów na spotkanie z okazji Dnia Seniora. Szczegóły na plaktach. Chętnych proszę zapisywać się u sołtysów wsi na autokar.

Po Mszy św. będę przyjmował zapisy na pieszą pielgrzymkę z Wrocławia do Trzebnicy, która odbędzie się w sobotę 15 października i na autobus, który zabierze nas do Wrocławia i zawiezie z Trzebicy do domu. Koszt autobusu:  30 zł. Pieniadze trzeba wpłacić w przyszłą niedzielę.

Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinie rodzinę pani Janina Jachymska   i rodzinie pani Anna Przedwolska .  Na następną niedzielę proszę rodzinę pani Emilia Łapot i rodzinę pani Stanisława Posadzka.

.

Rusko: Dziękuję za posprzątanie naszego kościoła rodzinie pani Urszuli Pleśnierowicz.            O przygotowanie kościoła na następną niedzielę proszę rodzinę pani Marii Moroz i rodzinę pani Agnieszki Zieciny.

W środę na godz. 18.30 zapraszam panie ze

Wspólnoty Różańcowej do świetlicy na krótkie spotkanie organizacyjne.

Wilczków: Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinie pani rodzinie pani Renaty Poręby

.O przygotowanie naszego kościoła na niedzielę następną rodzinę pani Jolanty Niedziela i rodzinę pani Wiesławy Sznajdrowskiej .