ogłoszenia parafialne 04.09.2016r.

23 niedziela zwykła

Dziś zapraszam na dożynki gminne do Ruska. Msza św. polowa będzie odprawiona o godz. 14.00 na boisku sportowym, później dalsze uroczystości z udziałem władz gminy i zaproszonych gości, czyli nas.

W tym tygodniu wspominamy:

– w czwartek: święto Narodzenia NMP

W środę na godz. 19.00 zapraszam do kościoła w Wilczkowie młodzież z klasy III Gimnazjum na spotkanie dotyczące sakramentu bierzmowania.

W piątki wynająłem dla ministrantek i ministrantów halę sportową w Malczycach. Będzie można pograć w piłkę od godz. 16.00 do 17.00. Rodzice muszą przywieść dzieci i zabrać z powrotem do domu. Strój i buty tak jak na w-f.

W  sobotę 10 września dzieci i rodzice z naszej parafii wyjeżdżają na  pielgrzymkę do Krzeszowa i wycieczkę w góry Rudawy Janowickie ( kolorowe jeziorka). O godz. 7.45 kierowca autobusu zabierze pielgrzymów z Mazurowic ( koło krzyża); następnie o godz. 7.50 z Ruska ( przystanek autobusowy w kierunku Wilczkowa); dalej o godz. 7.55 z Wilczkowa ( przystanek autobusowy) i o godz. 8.00 z Kwietna ( przystanek autobusowy). Trzeba zabrać ze sobą kiełbasę i chleb na ognisko), buty na wycieczkę w góry.

Organizuję pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w dniu 23 września ( piątek) w ramach Archidiecezjanej Pielgrzymki Duchowieństwa i Wiernych na Jasną Górę. Wyjazd o godz. 11.00, o godz. 15.00 – zwiedzanie sanktuarium z przewodnikiem, Msza św. o godz. 18.00; o 20.30 modlitwa różańcowa, 21.00 Apel Jasnogórski, 21. 30 – powrót do domu. Koszt pielgrzymki: 55 zł ( przewodnik, autobus, ubezpieczenie). Zapisy w zakrystii.

W ubiegły czwartek rozpoczął się nowy rok szkolny i katechetyczny. Z tej okazji w kościele w Malczycach w tym dniu odprawiłem Mszę św. dl dzieci ze szkoły podstawowej. Lecz niestety dzieci z naszej parafii było raczej mało. Oczywiście, można rok szkolny rozpocząć bez Boga, ale, jak mówi Pismo:” Jeżeli domu Pan nie zbuduje, na próżno się trudzą ci, którzy go wznoszą. Jeżeli miasta Pan nie strzeże, daremnie czuwają straże.”

Zapowiedzi przedślubne:

Ewelina Kopińska zam. w Mazurowicach i Andrzej Trzebiński zam. w Rui. Zap. I.

Jarosław Sacharuk zam. w Wilczkowie i Marta Kuźma zam. w Wilczkowie.

Paweł Kopyściański zam. w Kwietnie i Ewelina Romaniuk zam. w Kwietnie.

Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinie rodzinę pani Teresa Rębisz-Kilian  i rodzinie pani  Aniela Ambroż. Na następną niedzielę proszę rodzinę pani Krystyna Śniatyńska

i rodzinę pani Mariola Fedyczkowska.

Rusko: Dziękuję za posprzątanie naszego kościoła rodzinie pani Danieli Modrzejewskiej

i rodzinie pani Emilii Pileckiej . O przygotowanie kościoła na następną niedzielę proszę rodzinę pani Janiny Walkiewicz i rodzinę pani Pauliny Kramek.

Wilczków: Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinie pani Ewy Jagielskiej i rodzinie pani Katarzyny Obłońskiej . O przygotowanie naszego kościoła na niedzielę następną rodzinę pani Renaty Mazur i Elżbiety Maślanki.

Msza św. za tydzień w sobotę o godz. 17.00