Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016

31 lipca 2016r. mała grupa naszych parafian brała udział w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. Przybyli tam w sobotę 30 lipca. Brali udział w modlitewnym czuwaniu, a w niedzielę uczestniczyli we Mszy św., której przewodniczył papież Franciszek.

Dziękujemy im serdecznie za ten trud pielgrzymowania, modlitwy i reprezentowania naszej parafii w tym wielkim wydarzeniu.

Poniżej świadectwo Zuzi.

Dnia 30 lipca wyruszyliśmy na Światowe Dni Młodzieży i spotkanie z  papieżem Franciszkiem. Wyruszyliśmy pełni entuzjazmu i podekscytowania. Mimo trudu drogi dotarliśmy na plac Misericordiae. Gdy znaleźliśmy swoje miejsca, mimo zmęczenia wszyscy brali udział w modlitwie, śpiewie i tańcu. Msza Św. z papieżem Franciszkiem była dla nas wielkim doświadczeniem jako chrześcijan. W czasie mszy przez słuchawki na telefonach słuchaliśmy słów tłumaczonych na język polski.

W drodze powrotnej w autobusie po niedługim wypoczynku nasza gitarzystka i jej nieduży chórek śpiewali pieśni uwielbienia. Okazało się potem że cały autobus śpiewał. Było to podziękowanie dla Pana Boga i papieża Franciszka za czas spędzony z nami.

Teraz odkrywam, że czasami jestem tą młodzieżą o której mówił papież ,czyli młody emeryt ze szczęściem kanapowym. Po tych doświadczeniach pragnę zmieniać swoje życie na lepsze i nie wstydzić się własnej wiary.

Zuzanna, lat 13.