ogłoszenia duszpasterskie 28.08.2016r.

22 niedziela zwykła

Dziś zapraszam na spotkanie rodziców dzieci z trzeciej klasy, które w roku 2017 przystąpią do Pierwszej Spowiedzi i Komunii św. Spotkanie odbędzie się w kościele w Wilczkowie o godz. 18.00.

W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek: Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.

– I czwartek miesiąca: Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa

– I piątek miesiąca: Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. W piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00. Spowiedź w Wilczkowie od godz. 17.30.

– w sobotę: św. Grzegorza Wlk., papieża

W czwartek rozpocznie się nowy rok szkolny i katechetyczny.  Inauguracja roku szkolnego dla  uczniów Gimnazjum o godz. 8.15; dla uczniów klas I-VI o godz. 9.15.  Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego będzie odprawiona w kościele Malczycach. O godz. 9.15 dla uczniów Gimnazjum, a o godz. 10.30 dla Szkoły Podstawowej.

Uroczystości dożynkowe w naszej parafii: w Kwietnie w sobotę 03. września o godz. 18.00; i w Rusku dożynki gminne w niedzielę 04 września o godz. 14.00. Msza św. będzie sprawowana w intencji rolników, działkowiczów, pszczelarzy.

Za dwa tygodnie w sobotę 10 września dzieci i rodzice z naszej parafii wyjeżdżają na  pielgrzymkę do Krzeszowa i wycieczkę w góry Rudawy Janowickie ( kolorowe jeziorka). O godz. 7.45 kierowca autobusu zabierze pielgrzymów z Mazurowic ( koło krzyża); następnie o godz. 7.50 z Ruska ( przystanek autobusowy w kierunku Wilczkowa); dalej o godz. 7.55 z Wilczkowa ( przystanek autobusowy) i o godz. 8.00 z Kwietna ( przystanek autobusowy). Trzeba zabrać ze sobą kiełbasę i chleb na ognisko), buty na wycieczkę w góry. Koszt od jednej osoby: 25 zł.

Organizuję pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w dniu 23 września ( piątek) w ramach Archidiecezjanej Pielgrzymki Duchowieństwa i Wiernych na Jasną Górę. Wyjazd o godz. 11.00, o godz. 15.00 – zwiedzanie sanktuarium z przewodnikiem, Msza św. o godz. 18.00; o 20.30 modlitwa różańcowa, 21.00 Apel Jasnogórski, 21. 30 – powrót do domu. Koszt pielgrzymki: 55 zł ( przewodnik, autobus, ubezpieczenie). Zapisy w zakrystii.

Zapowiedzi przedślubne:

Ewelina Kopińska zam. w Mazurowicach i Andrzej Trzebiński zam. w Rui. Zap. I.

Jarosław Sacharuk zam. w Wilczkowie i Marta Kuźma zam. w Wilczkowie.

Paweł Kopyściański zam. w Kwietnie i Ewelina Romaniuk zam. w Kwietnie.

Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinie rodzinę pani Krystynie Rodzik i rodzinie pani Małgorzaty Chabraszewskiej . Na następną niedzielę proszę rodzinę pani Teresa Rębisz-Kilian i rodzinę pani Aniela Ambroż .

Rusko: Dziękuję za posprzątanie naszego kościoła rodzinie pani Edyty Kosakowskiej

i rodzinie pani Marty Biszczak. O przygotowanie kościoła na następną niedzielę proszę rodzinę pani Danieli Modrzejewskiej i rodzinę pani Emilii Pileckiej?.

Za skoszenie trawy wokół kościoła dziękuję panom: Stefan Zieliński, Grzegorz Zieliński, Marcin Zieliński.

Zapraszam serdecznie na uroczystości dożynkowe w naszej miejscowości, które będą zarazem dożynkami gminnymi w niedzielę 04 września. Będzie odprawiona Msza św. polowa na boisku sportowym o godz. 14.00.

Wilczków: Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinie pani Bożeny Cegłowskiej i rodzinie pani Agnieszki Kuźmy. O przygotowanie naszego kościoła na niedzielę następną rodzinę pani Ewy Jagielskieji rodzinę pani Katarzyny Obłońskiej.

Dziękuję panu Jackowi Kowalewskiemu za skoszenie trawy wokół kościoła.

Wczoraj odbyły się uroczystości dożynkowe w naszej miejscowości. Jeszcze raz dziękuję wszystkim tym, którzy zaangażowali się w przygotowania  dożynek i wszystkim uczestnikom. Msza św. za tydzień w sobotę o godz. 17.00