ogłoszenia parafialne 2108.2016

– w  środę: św. Bartłomieja Apostoła

– w piątek: NMP Częstochowskiej

– w sobotę: św. Moniki

3. W następną niedzielę podczas Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia tornistrów z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego. Dlatego proszę dzieci, które idą w tym roku do zerówki i klasy pierwszej, ale także innych uczniów, aby przynieśli ze sobą na Mszę św. swoje tornistry. Będziemy się modlić za wszystkich uczniów, zwłaszcza tych najmłodszych o Boże bł., światło Ducha Świętego na czas nauki w szkole i w domu.

4. W przyszłą niedzielę zapraszam na spotkanie rodziców dzieci, które w roku 2017 przystąpią do Pierwszej Spowiedzi i Komunii św. Spotkanie odbędzie się w kościele w Wilczkowie o godz. 18.00.

Uroczystości dożynkowe w naszej parafii: w Mazurowicach odbyły się wczoraj; w Wilczkowie w sobotę 27.08 o godz. 18.00; w Kwietnie w sobotę 03. września o godz. 18.00; i w Rusku dożynki gminne w niedzielę 04 września o godz. 14.00. Msza św. będzie sprawowana w intencji rolników, działkowiczów, pszczelarzy.

Organizuję dla dzieci i rodziców pielgrzymkę do Krzeszowa i wycieczkę w góry Rudawy Janowickie ( kolorowe jeziorka). Termin: sobota, 10 września

800: wyjazd; 1000: zwiedzanie bazyliki w Krzeszowie; 1200: Msza św.; 1400 piesza wycieczka w góry ( dzieci do klasy II są zwolnione; reszta idzieJ); ognisko przy kolorowych jeziorkach; powrót do domu około godz. 2000. Koszt od jednej osoby: 25 zł. ( autobus, zwiedzanie, przewodnik, ognisko). Zapisy w zakrystii.

Zapowiedzi przedślubne:

Ewelina Kopińska zam. w Mazurowicach i Andrzej Trzebiński zam. w Rui. Zap. I.

Jarosław Sacharuk zam. w Wilczkowie i Marta Kuźma zam. w Wilczkowie.

Paweł Kopyściański zam. w Kwietnie i Ewelina Romaniuk zam. w Kwietnie.

Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinie rodzinę pani Edyta Soboniak i rodzinie pani  Dorota Szwed . Na następną niedzielę proszę rodzinę pani Henryka Strzelecka i rodzinę pani Beata Gombrych.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy przygotowali uroczystości dożynkowe w naszej miejscowości i tym, którzy w tym święcie uczestniczyli.

Rusko: Dziękuję za posprzątanie naszego kościoła rodzinie pani Marzeny Rybczyńskiej

i rodzinie pani Renaty Burdzy. O przygotowanie kościoła na następną niedzielę proszę rodzinę pani Edyty Kosakowskiej i rodzinę pani Marty Biszczak.

O skoszenie trawy wokół kościoła proszę panów: Stefana Zielińskiego, Grzegorza Zielińskiego, Marcina Zielińskiego.

Zapraszam serdecznie na uroczystości dożynkowe w naszej miejscowości, które będą zarazem dożynkami gminnymi w niedzielę 04 września. Będzie odprawiona Msza św. polowa na boisku sportowym o godz. 14.00.

Wilczków: Dziękuję za posprzątanie kościoła państwu Anecie i Jackowi Kowalewskim. Proszę o przygotowanie naszego kościoła na niedzielę następną rodzinę pani Bożeny Cegłowskiej i rodzinę pani Agnieszki Kuźmy.

Zapraszam serdecznie na uroczystości dożynkowe w naszej miejscowości, które odbędą się w najbliższą sobotę. Msza św. dziękczynna będzie odprawiona o godz. 18.00, po niej uroczyste przejście do świetlicy i tam dalszy ciąg dożynkowego świętowania.