ogłoszenia duszpasterskie 07.08.2016r.

-we wtorek: św. Teresy Benedykty od Krzyża

-w środę: św. Wawrzyńca

– w czwartek: św. Klary

Organizuję dla ministrantem i ministrantów pielgrzymkę do Krzeszowa i wycieczkę w góry Rudawy Janowickie ( kolorowe jeziorka). Termin: sobota, 10 września

800: wyjazd; 1000: zwiedzanie bazyliki w Krzeszowie; 1200: Msza św.; 1400 piesza wycieczka w góry ( dzieci do klasy II są zwolnione; reszta idzieJ); ognisko przy kolorowych jeziorkach; powrót do domu około godz. 2000. Koszt od jednej osoby: 25 zł. ( autobus, zwiedzanie, przewodnik, ognisko). Zapisy w zakrystii.

Zapowiedzi przedślubne:

Jacek Marian Kowalewski, zam. w Wilczkowie i Aneta Alina Cidyło zam. w Michałowie.

Kamil Roślicki zam. w Postolicach i Monika Podgórska zam. w Kwietnie. Zap. II.

Od dzisiejszego popołudnia do soboty nie będę obecny w parafii. W sprawach pilnych proszę o zgłoszenie się do księdza proboszcza w Malczycach.

Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinie pani Zofia Szwed  i rodzinie pani Anna Hamryszak. Na następną niedzielę proszę rodzinę pani Iwony Kosińskiej ( w sobotę chrzest Andzeliki Kosińskiej)

Rusko:

Zakończone zostały prace w naszym kościele. Została zrobiona drewniana podsufitka i pomalowane wnętrze kościoła. Prace te wykonali panowie Karol Wierzbicki i Wacław Zelek.Dziękujemy im bardzo. Serdeczne podziękowania kieruję w stronę pana Ireneusza Mroza i Bernarda Stasiaczyka za pomoc w organizacji tego remontu ( przywiezienie materiałów potrzebnych do pracy, malowanie desek, przygotowanie kościoła do remontu). Pomagali także panowie Dariusz Smoliński i Zbigniew Dudziński. Dziękuje także ministrantkom i ministrantom, którzy pomagali w pracach porządkowych, pani Danucie Mróz w zakrystii.

Dziękuję także wszystkim sprzątającym kościół. Tym, którzy to robili parę tygodni temu, jak i ekipie sprzątającej w piątek: Bogusława dudzińska, Magdalena Bryning, Mariusz Bryning, Zbigniew Dudziński, Mateusz Mróz, Karolina Stasiaczyk, Elżbieta Bulik, Monika Dudzińska, Dawid Lamch, Aneta Lamch, Urszula Pleśnierowic, Katarzyna Czarnecka, Renata Bulik, Emilia Sipowicz, Wiesława Smolińska, Teresa Kubala, Danuta Chrząstka, Katarzyna Gołąb, Alicja Bartosiewicz, Daniel Gołąb, Urszula i Mirosłwa Oleśków, Ireneusz Mróz, Mirosław chrząstka.

We wtorek o godz. 17.00 w świetlicy odbędzie się zebranie w sprawie organizacji dożynek gminnych, które 04 września o godz. 14.00 będą miały miejsce w naszej miejscowości. Chętnych do pomocy w tym przedsięwzięciu zapraszamy na to spotkanie we wtorek.

Wilczków: Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinie nowożeńców za posprzątanie kościoła,

Proszę o przygotowanie naszego kościoła na niedzielę rodzinę pani Antoniny Kowalewskiej i rodzinę pani Agnieszki Dolak.

Jak zauważyliśmy są już na swoim miejscu drzwi wejściowe do naszego kościoła. Ich renowacji podjął się pan Zbigniew Czerwiński. W ramach tego remontu została usunięta stara farba, a także te fragmenty drewna, które były już zniszczone. W to miejsce zostały umocowane nowe deski. Drewno zostało zaimpregnowane, a całość pomalowana w kolorze zielonym, tak jak to było w momencie tworzenia tych drzwi.

Renowacji zostały także poddane okucia i zamek w drzwiach. Wszystko to kosztowało wiele wysiłku i cierpliwości ze strony pana Zbigniewa. Za trud pracy i wspaniały efekt serdecznie dziękujemy.

Całość prac kosztował 7 tys. zł. Dziękuję serdecznie pani sołtys Katarzynie Obłońskiej i Radzie Sołeckiej za przekazanie 3000 zł  z funduszu sołeckiego na tę inwestycję.

Dziękuje serdecznie organizatorom i uczestnikom zabawy karnawałowej, z której dochód był przeznaczony na renowacje drzwi.

Dziękuje bardzo tym mieszkańcom naszej miejscowości, którzy wpłacili pieniądze na zrealizowanie tej inwestycji.