ogłoszenia parafialne 24.07.2016r.

17 niedziela zwykła

Dziś odbędzie się uroczystość odpustowa w Mazurowicach ( kościół pw. Św. Marii Magdaleny). Mszę św. o godz. 13 30 odprawi i homilię wygłosi ks. Bartłomiej Polański, salezjanin, wikariusz parafii w Środzie Śl.

Dzisiaj także  po Mszy św. poświecę samochody i inne pojazdy z okazji wspomnienia liturgicznego św. Krzysztofa, patrona kierowców, 25 lipca.

1.Wspomnienia liturgiczne:

– w poniedziałek: św. Jakuba Apostoła

-we wtorek: świętych Joachima i Anny, rodziców NMP

-w piątek: św. Marty

Trwają Światowe Dni Młodzieży w Polsce. W niedzielę spotkanie młodzieży z papieżem Franciszkiem w Krakowie. Z naszej parafii w tych uroczystościach będzie też uczestniczyć grupa sześciu osób.

W sobotę 30 lipca wyjeżdżamy na pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej w Piekarach Śląskich. Będziemy uczestniczyć w Eucharystii, zobaczymy tamtejszą Kalwarię, zwiedzimy muzeum. W drugiej części dnia zwiedzimy ruiny zamku średniowiecznego w Ogrodzieńcu. . Koszt 75 zł. Są jeszcze wolne miejsca. Kierowca autobusu zabierze najpierw pielgrzymów z Kwietna o godz. 5.50, następnie z Wilczkowa o godz. 6.00, dalej z Ruska o godz. 6.10 i z Mazurowic o godz. 6.15. Powrót w godz. wieczornych.

Rusko: Dziękuję za pomoc w przygotowaniu kościoła w poniedziałek pani Bogumile Dudzińskiej   panom: Ireneuszowi Mrozowi, Zbigniewowi Dudzińskiemu, Dariuszowi Smolińskiemu; Natalii Czarneckiej, Kacprowi Czarneckiemu, Dawidowi Lamchowi, Krzysztofowi Aleksandrowiczowi. Dziękuję za skoszenie trawy wokół kościoła proszę panom: Janusz Gołąb, Kamil Tyszkowski, Daniel Gołąb.

Ze względu na kontynuację prac w środę Mszy św. nie będzie.

Wilczków: Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinie pani Zofii Górki i rodzinie pani Irminy Górki Dziękuję także za posprzątanie groty ku czci Matki Bożej. Następne sprzątające rodziny też proszę o pamięć o tym miejscu. Proszę o przygotowanie naszego kościoła na niedzielę rodzinę pani Marii Jaśkiewicz i  rodzinę pani Agaty Kurek.

W przyszłą sobotę Msza św. o godz. 17.00.

Zapowiedzi przedślubne:

Stefan Bortniak zam. w Wilczkowie i Ewa Krystyna Zarewicz zam. w Gułowie. Zap III.

Łukasz Zapaśnik zam. w Wilczkowie i Małgorzata Olszewska, zam. w Wilczkowie. Zap.II.