ogłoszenia duszpasterskie 17.07.2016r.

– w środę: bł. Czesława

-w  piątek: św. Marii Magdaleny

-w sobotę: św. Brygidy

W sobotę 30 lipca wyjeżdżamy na pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej w Piekarach Śląskich. Będziemy uczestniczyć w Eucharystii, zobaczymy tamtejszą Kalwarię, zwiedzimy muzeum. Jest tam także sklepik z pamiątkami i kawiarnia. W drugiej części dnia zwiedzimy ruiny zamku średniowiecznego w Ogrodzieńcu. Zamek ten leży na szlaku Orlich gniazd. Koszt 75 zł. Są jeszcze wolne miejsca. Kierowca autobusu zabierze najpierw pielgrzymów z Kwietna o godz. 5.50, następnie z Wilczkowa o godz. 6.00, dalej z Ruska o godz. 6.10 i z Mazurowic o godz. 6.20. Powrót w godz. wieczornych. Proszę tych, którzy się zapisali o wpłatę pieniędzy.

3.W niedzielę 24 lipca odbędzie się uroczystość odpustowa w Mazurowicach ( kościół pw. Św. Marii Magdaleny). Mszę św. o godz. 13 30 odprawi i homilię wygłosi ks. Bartłomiej Polański, salezjanin, wikariusz parafii w Środzie Śl.

Mazurowice: Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinie pani Ewa Przybyszewska    i rodzinie pani Małgorzata Piasecka . Proszę o przygotowanie naszego kościoła na niedzielę rodzinę pani Anna Matuszkiewicz i rodzinę pani Teresa Matuszkiewicz

.Już za tydzień w niedzielę odbędzie się uroczystość odpustowa w naszym kościele. Mszę św. o godz. 13 30 odprawi i homilię wygłosi ks. Bartłomiej Polański, salezjanin, wikariusz parafii w Środzie Śl. Poświeci on także witraż poświecony św. Janowi Pawłowi II. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.45.

Rusko: Dziękuję za posprzątanie kościoła pani Grażynie Dudzińskiej, Ali Dudzińskiej, Justynie Zadwornej, Zbigniewowi Dudzińskiemu, Magdalenie Smolińskiej, Dariuszowi Smolińskiemu, Klaudii Smolińskiej i jej koleżance Nikoli z Głogowa

Proszę o przygotowanie naszego kościoła na niedzielę rodzinę pani Stanisławy Stodolskiej i  rodzinę pani Katarzyny Stodolskiej ( w tygodniu poproszę jeszcze parę osób osobiście do pomocy). O skoszenie trawy wokół kościoła proszę panów: Janusza Gołąb, Kamila Tyszkowskiego, Daniela Gołąb.

Ze względu na kontynuacje prac w środę Mszy św. nie będzie.

Wilczków: Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinie pani Erwiny Tyszkowskiej z Ruska . Proszę o przygotowanie naszego kościoła na niedzielę rodzinę pani Zofii Górki i  rodzinę pani Irminy Górki.