ogłoszenia duszpasterskie 26.06.2016r.

1.Wspomnienia liturgiczne:

– we wtorek: św. Ireneusza, bpa

-w środę: Świętych Apostołów Piotra i Pawła

-I piątek miesiąca: Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Odwiedziny chorych z NS w tym dniu od godz. 9.00 i  spowiedź w Wilczkowie od godz. 17.30.

– w niedzielę adoracja NS i  zmiana tajemnic różańcowych.

2.Już od paru miesięcy Komitet Inicjatyw Ustawodawczych „ Stop aborcji” zbiera podpisy obywateli pod projektem ustawy o prawie do narodzin dla każdego dziecka. Trzeba zebrać minimum 100 tyś. podpisów aby projekt ustawy był rozpatrywany przez Sejm. Kto chciałby złożyć swój podpis pod tą ustawą i w ten sposób przyczynić się do ochrony życia w naszej Ojczyźnie może to uczynić dzisiaj lub za tydzień w zakrystii po Mszy św. Oprócz złożenia swego podpisu, potrzebny jest nr ewidencyjny pesel i adres zamieszkania.

.Parafianie z Malczyc zapraszają na wspólne pielgrzymowanie na Jasną Górę, dziękując za 25 lat posługi Radia Maryja. Wyjazd 10. Lipca 2016 o godz. 4:00 (rano) z pod Domu Opieki w Malczycach. Koszt wyjazdu 40 zł.

W dniu 23 lipca w sobotę organizuję pielgrzymkę autokarową do sanktuarium Matki Bożej w Piekarach Śląskich. Jest to najważniejsze sanktuarium na Górnym Śląsku znane z corocznej pielgrzymki mężczyzn do Matki Bożej. W drugiej części tego dnia zwiedzimy ruiny średniowiecznego zamku ze Szlaku Orlich Gniazd ( w Ogrodzieńcu). Zapisy po Mszy św. w zakrystii. Koszt 75 zł. ( autobus, bilet wstępu do zamku).

W  środę  06 lipca w godzinach miedzy 10.00, a 11.30  na podwórko przed plebanią ( od strony kościoła) w Wilczkowie będzie można przywieść zużyty sprzęt elektroniczny. Akcję organizuje organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie razem z firmą Green Office Ecologic. „Aby realizować kolejne projekty takie jak studnie, szpitale i szkoły na terenach misyjnych prowadzimy w diecezjach całego kraju akcję zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.”

Przez dwie niedziele 03 lipca i 10 lipca nie będę obecny w parafii. Msze św. będzie odprawiać ks. Przemysław Pojasek ze Świdnicy  i ks. Piotr Szczypior z Namysłowa.                    W tygodniu w sprawach pilnych proszę zgłaszać się do ks. Piotra Milewicza w Malczycach.

Mazurowice: Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinie państwa Szafrańskich z Malczyc . Proszę o przygotowanie naszego kościoła na niedzielę rodzinę pani Alicja Pastuch i  rodzinę pani Mariola Rodzik

Rusko: Dziękuję za przygotowanie  kościoła rodzinie pani Eweliny Zielińskiej  i rodzinie pani Teresy Gołąb. O przygotowanie kościoła na następną niedzielę proszę rodzinę pani Elżbiety Niewielskiej i rodzinę pani Barbary Hamernik.

Wilczków:  Dziękuję za posprzątanie kościoła pani Marii Porębie. O posprzątanie kościoła na następną niedzielę proszę rodzinę pani Teresy Majewskiej i rodzinę pani Marii Grycz.