Uroczystość prymicji ks. Dawida Haszczuka

Dnia 29 maja 2016r. odbyła się piękna uroczystość prymicji ks. Dawida Haszczuka.  Rozpoczął się piękny ciepły, słoneczny dzień.Przed południem o godz. 11.15 w domu rodzinnym Rodzice udzielili nowo wyświeconemu księdzu swoje błogosławieństwo na drogę życia kapłańskiego.

Przed domem Prymicjanta czekali już ministranci z krzyżem procesyjnym, ministranci z chorągwiami i dziewczynki, które w swoich dłoniach trzymały piękny wieniec z liści bukszpanu. Warto dodać, że wieniec ten tworzyła przez wiele godzin pani Mieczysława? Rymarowicz. Bardzo dużo to pracy kosztowało. W otoczeniu tego wieńca szedł ks. Prymicjant, a za nim rodzice, bracia, rodzina, zaproszeni goście, sąsiedzi, mieszkańcy Kwietna, parafianie i księża.  W drodze  do kościoła śpiewaliśmy pieśni, a przy krzyżu pomodliliśmy się za ks. Prymicjanta.

O godz. 12.00 uczestnicy procesji weszli do kościoła. Ks. Prymicjant pomodlił się przed Najświętszym Sakramentem, a następnie zajął miejsce za ołtarzem. Rozpoczęły się powitania i życzenia składane przez różne delegacje. Najpierw przywitały ks. Dawida dzieci, wszyscy zgromadzeni w kościele odśpiewali „ Życzymy, życzymy.” Dalej swoje życzenia przekazali ministranci, Rada Kościelna z Kwietna, Rada Parafialna, przedstawicielki Wspólnoty Różańcowej, Rada Sołecka i ks. Proboszcz.

Po ubraniu się w szaty liturgiczne ks. Prymicjant w asyście księży ( ks. Rektor MWSD Adam Łużniak,  ks. Zbigniew Sowiński, Ks. Jan Błąd, ks. proboszcz), kleryków, Liturgicznej Służby Ołtarza wszedł do kościoła i rozpoczął  Mszę św.  W świątyni wszystkie ławki były zajęte, uczestniczyło w Eucharystii bardzo wielu mieszkańców Kwietna, parafian, zaproszonych gości.

Homilię wygłosił ks. Zbigniew Sowiński, który był proboszczem parafii w latach 2005- 2010. W swoim wystąpieniu mówił on o tajemnicy powołania, kapłaństwie jako służbie, o poświeceniu dla Boga i ludzi.

Po Komunii św. ks. Prymicjant wygłosił podziękowania, w których pięknie wyraził swoją wdzięczność Bogu i ludziom, którzy towarzyszyli mu i pomagali w drodze do ołtarza Chrystusowego.

Następnie ks. Dawid udzielił zgromadzonym specjalnego, prymicyjnego błogosławieństwa: najpierw rodzicom, następnie rodzeństwu, kapłanom, ministrantom i wszystkim zgromadzonym w kościele.

Była to piękna i wzruszająca uroczystość. Tę Eucharystię głęboko przeżyli ks. Dawid, rodzina, parafianie, zaproszeni goście.  Serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego niecodziennego wydarzenia. Dziękuję ks. Zbigniewowi za wygłoszone słowo Boże, Radzie Kościelnej i Radzie Sołeckiej z Kwietna, mieszkańcom Kwietna, Radzie Parafialnej, dekoratorce pani Monice, klerykom z Metropolitalnego Seminarium Duchownego we Wrocławiu za wszelką pomoc w przygotowaniu tej uroczystości.

Po Mszy św. ks. Dawid i wszyscy zaproszeni goście bawili się na przyjęciu prymicyjnym w  świetlicy w Kwietnie.