ogłoszenia duszpasterskie 12.06.2016r.

Wspomnienia liturgiczne:

– we wtorek: św. Alojzego Gonzagi

-w piątek: uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela Głównego Patrona Archidiecezji Wrocławskiej.

W czwartek będzie w Malczycach odprawiona Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Dla dzieci ze Szkoły Podstawowej o godz.                    , dla młodzieży z Gimnazjum  o godz. 11.45

Już od paru miesięcy Komitet Inicjatyw Ustawodawczych „ Stop aborcji” zbiera podpisy obywateli pod projektem ustawy o prawie do narodzin dla każdego dziecka. Trzeba zebrać minimum 100 tyś. podpisów aby projekt ustawy był rozpatrywany przez Sejm. Kto chciałby złożyć swój podpis pod tą ustawą i w ten sposób przyczynić się do ochrony życia w naszej Ojczyźnie może to uczynić dzisiaj lub za tydzień w zakrystii po Mszy św. Oprócz złożenia swego podpisu, potrzebny jest nr ewidencyjny pesel i adres zamieszkania.

Parafianie z Malczyc zapraszają na wspólne pielgrzymowanie na Jasną Górę, dziękując za 25 lat posługi Radia Maryja. Wyjazd 10. Lipca 2016 o godz. 4:00 (rano) z pod Domu Opieki w Malczycach. Koszt wyjazdu 40 zł. Zapisy telefonicznie: 510 80 25 25 – Janina

W dniu 23 lipca w sobotę organizuje pielgrzymkę autokarową do sanktuarium Matki Bożej w Piekarach Śląskich. Jest to najważniejsze sanktuarium na Górnym Śląsku znane z corocznej pielgrzymki mężczyzn do Matki Bożej. W drugiej części tego dnia zwiedzimy ruiny średniowiecznego  zamku ze Szlaku Orlich Gniazd ( w Ogrodziencu). Zapisy po Mszy św. w zakrystii. Koszt 75 zł. ( autobus, bilet wstępu do zamku).

Mazurowice: Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinie pani Danuta Antkowiak  i rodzinę pani Bogumiła Wrześniowska . Proszę o przygotowanie naszego kościoła rodzinę państwa Szafrańskich z Malczyc.

Spotkanie  ministrantów młodszych we wtorek o godz. 17.30.

Rusko: Dziękuję za przygotowanie  kościoła rodzinie pani Krystyny Zielińskiej  i rodzinie pani Jadwigi Zielińskiej. O przygotowanie kościoła na następną niedzielę proszę rodzinę pani Eweliny Zielińskiej i rodzinę pani Teresy Gołąb.

Spotkanie  ministrantów w środę o godz. 17.30.

Wilczków:  Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinie pani Katarzyny Dolak  i rodzinie pani  Joanny Misztela. O posprzątanie kościoła na następną niedzielę proszę rodzinę państwa Szafrańskich z Malczyc.

Spotkanie  ministrantów w piątek o godz. 17.30.