Świecenia kapłańskie diakona Dawida Haszczuka

W sobotę 28 maja w Katedrze Wrocławskiej diakon Dawid Haszczuk, nasz parafianin, przyjął świecenia kapłańskie z rąk ks. abpa Józefa Kupnego Metropolity Wrocławskiego. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 10.00.

Metropolita wrocławski, nawiązując do znaku nałożenia rąk, który jest nieodłącznym elementem liturgii święceń zwrócił uwagę, że w tym geście sam Chrystus nakłada swoje dłonie na nowego kapłana. – W ten sposób Jezus bierze ciebie w posiadanie, mówiąc: „Nazywam cię przyjacielem, należysz do mnie i jesteś po opieką moich rąk” – zaznaczył hierarcha, dopowiadając: – Pozostańcie w przestrzeni rąk Chrystusa i ofiarujcie Jemu swoje serca. Macie stać się przyjaciółmi Jezusa Chrystusa – oto głębokie znaczenie bycia księdzem.