ogłoszenia parafialne 22.05.2016r.

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

1.W czwartek : uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w naszej parafii jak w każdą niedzielę. Eucharystia w Wilczkowie zostanie odprawiona o godz. 1215, po niej wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy, a strażaków o zabezpieczenie procesji. Bardzo proszę o ustrojenie okien naszych domów obrazami i znakami naszej chrześcijańskiej wiary jako świadectwo przyznania się do Chrystusa. Zapraszam wszystkich parafian na tę uroczystość. Zapraszam  także dziewczynki do sypania kwiatów, a chłopców do dzwonienia dzwonkami. Bardzo zapraszam na procesję ministrantki i ministrantów.  W czasie oktawy Bożego Ciała- procesja z NS wokół kościoła.

W najbliższą sobotę 28 maja o godz. 10.00 w Katedrze Wrocławskiej odbędą się świecenia kapłańskie naszego parafianina diakona Dawida Haszczuka. Sześć lat temu po maturze przestąpił on próg Seminarium Duchownego we Wrocławiu. W ciągu kolejnych lat rozpoznawał swoje powołanie poprzez modlitwę i studia teologiczne. Zwieńczeniem tego trudu modlitwy i nauki będą świecenia kapłańskie. To wielki zaszczyt i honor także dla naszej wspólnoty parafialnej, że od nas Pan Bóg powołał Dawida do swojej służby.

W sobotę przyjmie świecenia kapłańskie z rąk ks. abpa Józefa Kupnego Metropolity Wrocławskiego. Nazajutrz w niedzielę 29 maja ks. Dawid w kościele w Kwietnie                    o godz. 12.00 będzie odprawiał swoją pierwszą sprawowaną samodzielnie Mszę św. zwaną prymicją. Na tę uroczystość ks. Dawid wszystkich nas zaprasza. Mszę św. poprzedzi błogosławieństwo prymicjanta przez rodziców o godz. 11.15 w domu rodzinnym. Następnie z domu  wyruszy procesja, która poprowadzi ks. Dawida  ul. Górną, Leśną i Wspólną do kościoła. Rada Sołecka o Rada Kościelna zadba o ustrojenie trasy procesji, ale także bardzo proszę mieszkańców tych ulic o wystrój swoich domów, np. obrazy i znaki naszej wiary w oknach. O godz. 12.00 Msza św. w kościele w Kwietnie.   Zaś w niedzielę 05 czerwca swoją Msze św. prymicyjne ks. Dawid będzie odprawiał w Mazurowicach, Rusku i Wilczkowie. Taca z tych Mszy św. w całości jest przeznaczona na potrzeby księdza prymicjanta.

Od tej niedzieli do piątku diakona Dawid wraz z kolegami z roku uczestniczy w rekolekcjach przygotowujących ich do święceń kapłańskich. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

Organizuję autobus na uroczystość świeceń kapłańskich ks. diakona Dawida Haszczuka, które odbędą się  28 maja o godz. 10.00 w Katedrze Wrocławskiej. Koszt 15 zł.

Zapowiedzi przedślubne:

Sylwester Robaszyński, zam. w Cesarzowicach i Marzena Stachowicz zam. w Wilczkowie. Zap. III

Ogłoszenie sołeckie:

Dnia 04,06,2016 w Malczycach odbędzie się Sołecki Dzień Dziecka organizowany przez sołtysów i rady sołeckie z naszej gminy.
Jednym z celów jest zapewnienie wielu darmowych atrakcji dla naszych dzieci w tym koncerty, występy, animacje, zabawy, dmuchańce, słodkości, poczęstunek i wiele innych. Organizatorzy zapewniają również transport. Drugim równorzędnym celem jest zbiórka charytatywna na rzecz chorej dziewczynki z naszej gminy MILENKI . Odbędzie się loteria do której nagrody sponsorują między innymi mieszkańcy naszych sołectw. Wieczorem rozpocznie się zabawa przy orkiestrze.  Cały dochód zostanie przekazany na leczenie Milenki. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej miejscowości. Zbiórka nagród do loterii wciąż trwa chętnych do pomocy, przekazania nagrody lub upieczenia ciasta zapraszam do Sołtysa Wsi. dokładniejsze informacje dotyczące imprezy znajdą się na plakatach. Mamy nadzieje że ktoś jeszcze zgłosi się do pomocy lub ofiaruje coś do nagród.

Mazurowice: Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinie nowożeńców . Proszę o przygotowanie naszego kościoła na niedzielę rodzinę pani Monika Pałubiak i rodzinę pani Stanisława Pałubiak

Spotkanie kandydatek i kandydatów na ministrantów we wtorek o godz. 17.40.

Rusko: Dziękuję za przygotowanie  kościoła rodzinie pani Halinę Markowską i rodzinie  pani  Martę Fedec. O przygotowanie kościoła na następną niedzielę proszę rodzinę pani Urszuli Oleśków  i rodzinę panii Anny Aleksandrowicz.

Wilczków: Nabożeństwa majowe: wieczorem po Mszy św. Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinie pani Moniki Maguda  i rodzinie pani Joanny Humaj . O posprzątanie kościoła na następną niedzielę proszę rodzinę pani Marzeny Buczyńskiej  i rodzinę pani Aleksandry Potrzeba .

Zostały rozpoczęte prace związane z renowacją drzwi wejściowych do kościoła. Zostały one  zdjęte i zawiezione do warsztatu stolarskiego pana Zbigniewa Czerwińskiego.