ogłoszenia duszpasterskie 15.05.2016r.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Dziś po Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar pieniężnych do puszek na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w lipcu br.

Wspomnienia liturgiczne:

– w poniedziałek: NMP Matki Kościoła

– w czwartek: święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

We wtorek 17 maja w Szczepanowie o godz. 19.00 będzie odprawiona Msza św. z modlitwą o uzdrowienie prowadzona przez ks. Krystiana Charchuta ze wspólnoty Mamre.

Organizuję autobus na uroczystość świeceń kapłańskich ks. diakona Dawida Haszczuka, które odbędą się 28 maja o godz. 10.00 w Katedrze Wrocławskiej. Koszt 15 zł.

Zapowiedzi przedślubne:

Andrzej Łukasz Łapot zam. w Mazurowicach i Emilia Kuryłowicz zam. w Jagodzinie.              Zap. III

Sylwester Robaszyński, zam. w Cesarzowicach i Marzena Stachowicz zam. w Wilczkowie. Zap. II

Mazurowice: Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinie pani Agnieszka Reluga  i rodzinie pani Bożena Broszkiewicz . Proszę o przygotowanie naszego kościoła na niedzielę rodzinę pani Monika Pałubiak i rodzinę pani Stanisława Pałubiak

Spotkanie kandydatek i kandydatów na ministrantów we wtorek o godz. 17.40.

Rusko: Dziękuję za przygotowanie  kościoła rodzinie pani Justyny Król i rodzinie  pani Dorty Wydra . O przygotowanie kościoła na następną niedzielę proszę panią Halinę Markowską i panią Martę Fedec. O skoszenie trawy proszę panów: Zbigniewa Głowackiego, Piotra Kiełbas, Marcina Gąbrych

Kwietno: W czwartek po Mszy św. o godz. 18.30 zapraszam na spotkanie członków Rady Kościelnej i Sołeckiej.

Wilczków: Dziękuję za przygotowanie  kościoła rodzicom dzieci pierwszokomunijnych.               O posprzątanie kościoła na następną niedzielę proszę rodzinę pani Moniki Maguda  i rodzinę pani Joanny Humaj .

Zostały rozpoczęte prace związane z renowacją ambony. Zostały z niej zdjęte drewniane ornamenty, które zostaną  poddane renowacji w pracowni konserwatorskiej. Przypomnę, że z Wydziału Kultury Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu otrzymaliśmy dotacje w wysokości 15 tyś. zł. Ze swojej strony bardzo serdecznie dziękuje panu Krzysztofowi Broszczakowi, który profesjonalnie przygotował odpowiednią dokumentację potrzebną do uzyskania tego dofinansowania. Koszt remontu to 30 tyś. zł. Bardzo proszę mieszkańców Wilczkowa o wsparcie w wysokości 150 zł od rodziny w miarę możliwości.

Ogłoszenie pani Sołtys:

Dnia 04,06,2016 w Malczycach odbędzie się Sołecki Dzień Dziecka organizowany przez sołtysów i rady sołeckie z naszej gminy.

Jednym z celów jest zapewnienie wielu darmowych atrakcji dla naszych dzieci w tym koncerty, występy, animacje, zabawy, dmuchańce, słodkości, poczęstunek i wiele innych. Organizatorzy zapewniają również transport. Drugim równorzędnym celem jest zbiórka charytatywna na rzecz chorej dziewczynki z naszej gminy MILENKI . Odbędzie się loteria do której nagrody sponsorują między innymi mieszkańcy naszych sołectw. Wieczorem rozpocznie się zabawa przy orkiestrze.  Cały dochód zostanie przekazany na leczenie Milenki. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej miejscowości. Zbiórka nagród do loterii wciąż trwa chętnych do pomocy, przekazania nagrody lub upieczenia ciasta zapraszam do Sołtysa Wsi.

dokładniejsze informacje dotyczące imprezy znajdą się na plakatach teraz mamy nadzieje że ktoś jeszcze zgłosi się do pomocy lub ofiaruje coś do nagród.