ogłoszenia parafialne 17.04.2016r.

IV Niedziela Wielkanocna

Dziś w naszej parafii gościmy kleryków z Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu, którzy z okazji niedzieli Dobrego Pasterza, niedzieli powołań razem z nami modlą się o powołania kapłańskie i zakonne.

W czwartek i piątek odbędą się próby liturgii do I Komunii św. o godz. 17.00.

W przezywanym przez nas Roku Miłosierdzia kościołem, w którym można zyskać łaski odpustu jest kościół pw. Ś1. Andrzeja Apostoła. Dlatego w sobotę 30 kwietnia ks. Piotr Milewicz z Malczyc i ja organizujemy pieszą pielgrzymkę do Środy Śl. Program pielgrzymki: rozpoczęcie o godz. 9.00. na placu przed Domem Opieki Caritas. Wędrówka piesza przez Malczyce, Chomiążę, Lipnicę, Szczepanów do Środy Śl. W drodze modlitwa śpiew, nawiedzenie kościołów, czas na odpoczynek. Msza św. w kościele św. Andrzeja, grill u salezjanów, powrót autobusem w godzinach popołudniowych. Trzeba zabrać ze sobą kiełbasę, napoje i chleb będą już przygotowane.  Zapisy tylko na autobus powrotny.

Zapowiedzi przedślubne:

Piotr Grzegorz Simiński zam. w Maciejowicach i Anna Wysocka zam. w Mazurowicach.     Zap. III.

Mazurowice: Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinie pani Heleny Bujnowskiej  i  rodzinie pani Agnieszki Ciupińskiej. Proszę o przygotowanie naszego kościoła na niedzielę rodziny nowożeńców.

Na prośbę rady kościelnej pani witrażystka zrobiła nowy projekt witraża poświeconego św. JPII. Postać papieża jest większa, wyraźniejsza.  koszt witraża wynosi  – 12.300 zł. Realizacja do końca czerwca. Ofiary w wysokości 100 zł można wpłacać do pani Janiny Jachymskiej, Heleny Matuszkiewicz, Ewy Bulik i do pana Józefa Posadzkiego.

Rusko: Dziękuję za przygotowanie  kościoła rodzinie pani Danuty Chrząstka i rodzinie  pani Justyny Zadwornej. O przygotowanie kościoła na następną niedzielę proszę rodzinę pani Kingi Wolaszek  i rodzinę pana                                Stenner .

O skoszenie trawy wokół kościoła proszę panów: Czarnecki Daniel, Dudziński Robert, Chrząstka Mirosław.

Wilczków: Dziękuję za przygotowanie  kościoła rodzinie pani Anny Chrząstka   i rodzinę pani Katarzyny Chrząstka. O posprzątanie kościoła na następną niedzielę proszę rodziny nowożeńców.

Ochotnicza Straż Pożarna w Wilczkowie serdecznie zaprasza na

uroczystość poświęcenia samochodu ratowniczo-gaśniczego połączoną z obchodami Dnia Strażaka, która odbędzie się w sobotę 23 kwietnia 2016 r. w Wilczkowie.

Program uroczystości:

17:00 Msza Święta w Kościele Parafialnym w Wilczkowie oraz poświęcenie samochodu bojowego.

18:00 Uroczystość dla strażaków oraz zaproszonych gości na świetlicy wiejskiej w Wilczkowie

21:00 Zabawa taneczna dla mieszkańców Wilczkowa , wstęp wolny.

Podczas imprezy przeprowadzona zostanie dobrowolna zbiórka publiczna, z której dochód przeznaczony zostanie na zakup deski ortopedycznej dla jednostki OSP Wilczków.