ogłoszenia duszpasterskie 10.04.2016r.

III Niedziela Wielkanocna

W czwartek i piątek odbędą się próby liturgii do I Komunii św. o godz. 17.00.

W sobotę na godz. 17.00 zapraszam na spotkanie formacyjne młodzież przygotowującą się do s. bierzmowania.

W sobotę zapraszam ministrantki i ministrantów do hali sportowej w Malczycach na rozgrywki piłki nożnej i siatkowej. Rozpoczęcie o godz. 9.00, zakończenie około godz. 12.00 jedzeniem pizzyJ . Trzeba zabrać obuwie sportowe. Rodziców proszę o przywiezienie dzieci do Malczyc.

Następna, IV niedziela wielkanocna zwana jest niedzielą powołaniową. Wtedy klerycy wrocławskiego seminarium duchownego jadą do różnych parafii naszej archidiecezji. My także w niedzielę będziemy gościć dwóch kleryków, którzy będą się z nami modlić i mówić o swojej drodze do kapłaństwa.

W przezywanym przez nas Roku Miłosierdzia kościołem, w którym można zyskać łaski odpustu jest kościół pw. Ś1. Andrzeja Apostoła. Dlatego w sobotę 30 kwietnia ks. Piotr Milewicz z Malczyc i ja organizujemy pieszą pielgrzymkę do Środy Śl. Program pielgrzymki: rozpoczęcie o godz. 9.00. na placu przed Domem Opieki Caritas. Wędrówka piesza przez Malczyce, Chomiążę, Lipnicę, Szczepanów do Środy Śl. W drodze modlitwa śpiew, nawiedzenie kościołów, czas na odpoczynek. Msza św. w kościele św. Andrzeja, grill u salezjanów, powrót autobusem w godzinach popołudniowych. Zapisy tylko na autobus powrotny.

Zapowiedzi przedślubne:

Piotr Grzegorz Simiński zam. w Maciejowicach i Anna Wysocka zam. w Mazurowicach.     Zap. II.

Kwietno: W czwartek o godz. 18.30 zapraszam na spotkanie do kościoła członków Rady Sołeckiej i Rady Kościelnej.

Mazurowice: Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinie Teresa Haładus i  rodzinie pani  Aleksandra Kosmal . Proszę o przygotowanie naszego kościoła na niedzielę rodzinę pani Joanna Sołtysiak i rodzinę pani Monika Szewczak.

Rusko: Dziękuję za przygotowanie  kościoła rodzinie pani Halina Kufera i rodzinie  pani Agata Czarnecka. O przygotowanie kościoła na następną niedzielę proszę rodzinę pani Danuty Chrząstka i rodzine pani Justyny Zadwornej.

Wilczków: Dziękuję za przygotowanie  kościoła rodzinie pani Elżbiety Wojciechowskiej  i rodzinę pani Anny Biały  . O posprzątanie kościoła na następną niedzielę proszę rodzinę pani Anny Chrząstka i rodzinę pani Katarzyny Chrząstka.