ogłoszenia parafialne 21.02.2016r.

II  Niedziela Wielkiego Postu

Dziś jeszcze Msza św. dla dzieci komunijnych i ich rodziców o godz. 15.00.

W Wielkim Poście zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.

W Mazurowicach we wtorek o godz. 1630; w Rusku w środę o godz. 1700; w Kwietnie w czwartek o godz. 1630; w Wilczkowie w piątek o godz. 1730.

Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w następną niedzielę 28 lutego. Poprowadzi je ks. Piotr Milewicz, wikariusz parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Malczycach.

W lipcu br. w Krakowie odbędą się Światowe Dni Młodzieży, na które przybędzie papież Franciszek. W związku z tym ks. Piotr z Malczyc przyjmuje zapisy chętnych na wyjazd do Krakowa od soboty 30 lipca do niedzieli 31 lipca. Koszt wyjazdu 250 zł, w tym: ubezpieczenie pielgrzyma, bezpłatny transport po Krakowie, śniadanie, autobus na dojazd do Krakowa i powrót do domu. Udział indywidualny na Światowe Dni Młodzieży, czy na spotkanie z papieżem nie będzie możliwy. Uczestnictwo będą miały tylko grupy zorganizowane. Chętnych proszę o zgłoszenia do zakrystii do niedzieli 28 lutego. Spotkania przygotowawcze prowadzi ks. Piotr Milewicz w Malczycach.

Mazurowice: Dziękuję za posprzątanie naszego kościoła rodzinie Alina Fabiszewska i rodzinie pani Bernarda Fabiszewska.  Proszę o przygotowanie naszego kościoła na niedzielę rodzinę pani Agnieszka Glista i rodzinę pani Edyta Jastrzębska.

Rusko: Dziękuję za posprzątanie naszego kościoła pani Wiktorii Smolińskiej i  pani Emilii Sipowicz.. O przygotowanie kościoła na następną niedzielę proszę rodzinę  pani Marii Wolaszek i rodzinę pani Joanny Smolińskiej.

Kwietno:

Dziękuję za wpłaty pieniężne na zakup nowych krzeseł. Jedno krzesło kosztuje 150 zł. Potrzeba ich 10. Na jedną rodzinę z naszej miejscowości wypada składka w wysokości 30 zł.

Wilczków: Dziękuję za posprzątanie naszego kościoła pani Marii Czerweińskiej

i rodzinie pani Barbary Znamirowskiej.  O  przygotowanie kościoła na następną niedzielę proszę rodzinę pani Ewy Caban i rodzinę pani Agnieszki Maciejczyk.

W czasie Wielkiego Postu nie ma kwiatów przy ołtarzu, ale zachęcam do złożenia ofiary na kwiaty do przystrojenia Bożego Grobu.