ogłoszenia duszpasterskie 14.02.2016r.

I  Niedziela Wielkiego Postu

Nauki przedmałżeńskie rozpoczną się dzisiaj w parafii w Malczycach o godz. 1800.

W Wielkim Poście zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.

W Mazurowicach we wtorek o godz. 1630; w Rusku w środę o godz. 1700; w Kwietnie w czwartek o godz. 1630; w Wilczkowie w piątek o godz. 1730.

Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w III Niedzielę Wielkiego Postu 28 lutego. Poprowadzi je ks. Piotr Milewicz, wikariusz parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Malczycach.

W okresie Wielkiego Postu we wszystkich polskich diecezjach Caritas prowadzi akcję pod nazwą Jałmużna Wielkopostna. Ministranci po Mszy św. będą rozdawać specjalne skarbonki, do których rodziny lub indywidualne osoby mogą składać do nich dobrowolne ofiary pieniężne. Ofiary z tych skarbonek, które przyniesiemy           w I niedzielę wielkanocną, są przeznaczone na działalność charytatywną  w naszej archidiecezji.

Spotkanie dla kandydatów do s. bierzmowania odbędzie się w piątek 19 lutego o godz. 16.30 w salce katechetycznej.

Msza św. dla dzieci komunijnych i ich rodziców w niedzielę 21 lutego o godz. 15.00.

Mazurowice: Dziękuję za posprzątanie naszego kościoła rodzinie Renata Wysocka i rodzinie pani Justyna Fabiszewska.  Proszę o przygotowanie naszego kościoła na niedzielę rodzinę pani Alina Fabiszewska i rodzinę pani Bernarda Fabiszewska                         .

Rusko: Dziękuję za posprzątanie naszego kościoła pani Lidii Dura i  pani Bogumiły Dudzińskiej. O przygotowanie kościoła na następną niedzielę proszę rodzinę  pani Wiktorii Smolińskiej i rodzinę pani Emilii Sipowicz.

Wilczków: Dziękuję za posprzątanie naszego kościoła pani Małgorzaty Olszewskiej

i rodzinie pani Ewy Krause.  O  przygotowanie kościoła na następną niedzielę proszę rodzinę pani Marii Czerweińskiej i rodzinę pani Barbary Znamirowskiej.

W czasie Wielkiego Postu nie ma kwiatów przy ołtarzu, ale zachęcam do złożenia ofiary na kwiaty do przystrojenia Bożego Grobu.

Dziękuję pani Renacie Mazur i pani Katarzynie Obłonskiej za przygotowanie dekoracji wielkopostnej w naszym kościele, pani Krystynie Skrok za zmianę obrusów.