ogłoszenia parafialne 07.02.2016r.

V Niedziela zwykła

W tym tygodniu rozpoczyna się Wielki Post czyli czas Czterdziestodniowego Przygotowania do Wielkanocy.

Wielki Post rozpoczyna się 10.02. Środą Popielcową. Msze św. w naszej parafii

według ustalonego porządku: W Mazurowicach o godz. 1600, w  Rusku o godz. 1700,

w Kwietnie o godz. 1800, w Wilczkowie o godz. 1900.

W tym dniu obowiązuje post ścisły co do ilości i jakości spożywanego pokarmu. ( dwa posiłki lekkie i jeden do sytości)

W Wielkim Poście zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.               W Mazurowicach we wtorek o godz. 1630; w Rusku w środę o godz. 1730; w Kwietnie w czwartek o godz. 1630; w Wilczkowie w piątek o godz. 1730.

Nabożeństwo Gorzkich Żali będzie odprawiane w niedzielę.

Kandydaci do s. bierzmowania mają obowiązek uczestniczyć w trzech nabożeństwach Drogi Krzyżowej, w trzech nabożeństwach Gorzkich Żali i rekolekcjach wielkopostnych w parafii. Spotkanie dla kandydatów do s. bierzmowania odbędzie się w sobotę 19 lutego o godz. 16.30 w salce katechetycznej.

Msza św. dla dzieci komunijnych i ich rodziców w niedzielę 21 lutego o godz. 15.00.

Nauki przedmałżeńskie rozpoczną się w parafii w Malczycach w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czyli za tydzień Mszą św. o godz. 1800, następnie spotkanie w salce katechetycznej.

Mazurowice: Dziękuję za posprzątanie naszego kościoła rodzinie Krystyna Wysocka i rodzinie pani Jadwiga Rutkowska.  Proszę o przygotowanie naszego kościoła na niedzielę rodzinę pani  Renata Wysocka   i rodzinę pani Justyna Fabiszewska.

Dziękuję Sołtysowi, Radzie  Kościelnej i Kołu Gospodyń Wiejskich za przygotowanie spotkania  opłatkowego.

Rusko: Dziękuję za posprzątanie naszego kościoła pani Wiesławy Smolińskiej i  pani Iwona Rydzanicz. O przygotowanie kościoła na następną niedzielę proszę rodzinę  pani Lidii Dura i rodzinę pani Bogumiły Dudzińskiej.

Wilczków: Dziękuję za posprzątanie naszego kościoła pani Danuta Okrzos i rodzinie pani Gabriela Micyk. O  przygotowanie kościoła na następną niedzielę proszę rodzinę pani Małgorzaty Olszewskiej i rodzinę pani Ewy Krause  .

Tydzień temu odbyło się spotkanie opłatkowe i kolędowe.  Dziękuję organizatorom i uczestnikom tego spotkania za wspólną modlitwę i kolędowanie.

Dziękuję także Radzie Kościelnej i Sołeckiej naszej miejscowości za zorganizowanie zabawy karnawałowej, której dochód przeznaczony jest na renowację zabytkowych drzwi wejściowych do naszego kościoła.