ogłoszenia parafialne 25.12.2015r.

BOŻE NARODZENIE

„ Co takiego dał nam Chrystus, jeśli nie zbudował światowego pokoju, powszechnego dobrobytu, lepszego świata? Co przyniósł? Odpowiedź jest prosta: Boga.”

Benedykt XVI

Nieustanie i wciąż na nowo wzrusza nas fakt, że Bóg stał się człowiekiem, abyśmy mogli Go miłować i jako dziecko powierza się w nasze ręce.

Drodzy Bracia i Siostry. W te święta Bożego Narodzenia pragnę życzyć Wam odwagi w odnajdywaniu Chrystusa wciąż na nowo, oraz doświadczenia wewnętrznego ciepła, które bije z betlejemskiej groty.

Jutro drugi dzień świąt Bożego Narodzenia.  Wspomnienie św. Szczepana.

Taca z dnia jutrzejszego przeznaczona jest na Metropolitalne Wyższe Seminarium  Duchowne we Wrocławiu. Jutro także po Mszy św. przedstawienie jasełek w wykonaniu dzieci z naszej miejscowości.

Za tydzień w czwartek wspomnienie św. Sylwestra, papieża, ostatni dzień roku kalendarzowego.
W tym dniu zapraszam wszystkich do Wilczkowa na godz. 1800 na Mszę św. dziękczynną za kończący się rok.
Zaś w Nowy rok w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi ( święto nakazane) Msze św. będą odprawione w następujących godzinach:
Mazurowice o godz. 1400,
Rusko o godz. 1500,
Kwietno o godz. 1600,
Wilczków o godz. 1700.

Serdecznie dziękuję panu leśniczemu za choinki do naszych kościołów. Bardzo dziękuję także wszystkim tym, którzy się włączyli w przygotowanie choinek  i szopek bożonarodzeniowych w naszych  kościołach.