ogłoszenia duszpasterskie 01.11.2015r.

Uroczystość Wszystkich Świętych

Dziś pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy św. Adoracja NS i zmiana tajemnic różańcowych. Dziś jeszcze Msza św. na cmentarzu w Malczycach o godz. 1400, po Mszy św. poświecenie pomników nadgrobnych.

Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. Warunki uzyskania odpustu zupełnego:

1. Wzbudzić intencję jego otrzymania.
    2. Być w stanie łaski uświęcającej.
    3. Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
    4. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą.
    5. Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.

1. Wspomnienia liturgiczne:

– w poniedziałek: Wspomnienie wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w tym dniu: Mazurowice- 16.00; Rusko- 17.00; Kwietno- 18.00, Wilczków- 19.00.

– w środę: św. Karola Boromeusza

–    I czwartek miesiąca: Msza św. o Chrystusie Najwyższym Kapłanie

–    I piątek miesiąca: Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa

W piątek odwiedziny chorych od godz. 900 i spowiedź w Wilczkowie o godz. 17.00.

Porządek nabożeństw wspominkowych: Mazurowice, wtorek o godz. 1630– będą czytane wypominki z ulicy  Spółdzielczej i Górnej,  Rusko, środa o godz. 1630– będą czytane wypominki z ul. Głównej; Kwietno, czwartek  o godz. 1600 –będą czytane wypominki z ul. Leśnej, Przelotowej i Górnej; Wilczków, piątek  o godz. 1730 – będą czytane wypominki z ul. Długiej,  w sobotę o godz. 1730– wypominki z ul. Mleczarskiej.

W zeszłą niedzielę liczono frekwencję wiernych na Mszy św. W tym dniu uczestniczyło nas wszystkich w Eucharystii  osób 394 ( w zeszłym roku  412) , a Komunię św. przyjęło: 181               ( w zeszłym roku 217osób).

W następną niedzielę zapraszam rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św. na Mszę św. do Wilczkowa o godz. 15.00. Także w  następną niedzielę będzie możliwość złożenia swojej ofiary pieniężnej na pomoc prześladowanym chrześcijanom w Syrii.

Mazurowice: Dziękuję za posprzątanie naszego kościoła rodzinie Krystyna Rodzik

i rodzinie pani Małgorzata Chabraszewska  . Proszę o przygotowanie naszego kościoła na niedzielę rodzinę pani Teresa Rębisz-Kilian i rodzinę pani Aniela Ambroż

Rusko: Dziękuję za posprzątanie naszego kościoła rodzinie pani Danieli Modrzejewskiej

i rodzinie pani Emilii Pileckiej. O przygotowanie kościoła na następną niedzielę proszę rodzinę pani Janiny Walkiewicz  i rodzinę pani Pauliny Kramek

Wilczków: Dziękuję za posprzątanie naszego kościoła rodzinie pani Beaty Ondycz i rodzinie pani Ireny Kułagi  .  O przygotowanie kościoła na następną niedzielę proszę rodzinę pani Anny Szlanty i rodzinę pani Emilii Szlanty.