Ogłoszenia parafialne 11.10.2015r.

XXVIII Niedziela Zwykła

Dziś przeżywamy XV Dzień Papieski. Hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego są słowa: „ Jan Paweł II-  Patron Rodziny” . Po Mszy św. odbędzie się zbiórka pieniężna do puszek na stypendia dla uzdolnionej młodzieży.

W tym tygodniu wspominamy:

–    we wtorek:  bł. Honorata Koźmińskiego kapłana.

– w czwartek: św. Teresy od Jezusa

– w piątek: św. Jadwigi Śląskiej, Głównej Patronki Śląska i Archidiecezji

Wrocławskiej.

– w sobotę: św. Ignacego Antiocheńskiego.

W zeszłą niedzielę odbyło się spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca naszej parafii. Przybyło około pięćdziesięciu osób. Modliliśmy się różańcem, była zmiana tajemnic różańcowych , katecheza, wspólne rozmowy i śpiewanie pieśni ku czci Matki Bożej. Dziękuję serdecznie paniom z Rady Kościelnej, paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za przygotowanie spotkania w  świetlicy w Mazurowicach. Dziękuję paniom za ciasto, panu organiście za oprawę muzyczną.

Ks. arcybiskup Józef Kupny Metropolita Wrocławski zaprasza nas na  uroczystości odpustowe do Trzebnicy. Rozpoczną się one 16 października. br.

17 października w godzinach popołudniowych do trzebnickiego sanktuarium dotrą pątnicy z całej Archidiecezji, którzy przybędą tu w ramach wrocławskiej pieszej pielgrzymki. Informacja, dla tych którzy zapisali się na autobus. Przejazd autobusem, który zawiezie pielgrzymów do Wrocławia i z Trzebnicy do domu- 25 zł.

Mazurowice: Dziękuję za posprzątanie naszego kościoła rodzinie Zofia Szwed   i rodzinie pani Anna Hamryszak.  Proszę o przygotowanie naszego kościoła na niedzielę rodzinę pani Edyta Soboniak

i rodzinę pani  Dorota Szwed.

Rusko: Dziękuję za posprzątanie naszego kościoła rodzinie pani Stanisławy Stodolskiej i rodzinie pani Katarzyny Stodolskiej   O przygotowanie kościoła na następną niedzielę proszę rodzinę pani Renaty Burdzy  i rodzinę pani  Marzeny Rybczyńskiej.

We wtorek na godz. 18.30 zapraszam członków Rady Kościelnej na spotkanie, które odbędzie się w naszym kościele.