Uroczystości dożynkowe w naszej parafii.

DSC01025

Zakończyły się w naszej parafii uroczystości dożynkowe. Jako pierwsze odbyły się w Rusku 22 sierpnia, potem świętowały Kwietno i Wilczków 29 sierpnia, a później Mazurowice 05 września.  Tradycyjnie święto plonów rozpoczęło  się Mszą św. dziękczynną sprawowaną w intencji rolników, sadowników, działkowiczów i pszczelarzy.  W Eucharystii uczestniczył Wójt Gminy Malczyce pan    Piotr    Frankowski wraz z małżonką.  Ministrantki i ministranci w każdej miejscowości przygotowali  piękną oprawę liturgiczną. Druga część uroczystości dożynkowych odbyła się w świetlicach wiejskich luba na boisku sportowym. Były występy zespołów ludowych, a później zabawa taneczna.

Serdecznie dziękuję Sołtysom naszych miejscowości Radom Sołeckim, Radom Kościelnym, Kołu Gospodyń wiejskich i innym ludziom dobrej woli za pomoc w zorganizowaniu uroczystości dożynkowych.

więcej zdjęć w galerii.