ogłoszenia duszpasterskie 23.08.2015r.

XXI Niedziela Zwykła.

1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek: św. Bartłomieja Apostoła

– w  środę: NMP Częstochowskiej.

– w czwartek: św. Moniki

– w piątek: św. Augustyna

– w sobotę: Męczeństwo św. Jana Chrzciciela

1. Niedługo rozpocznie się nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszam dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w tym tygodniu. Mazurowice: wtorek, 1730, Rusko: środa, 1730, Kwietno: czwartek, 1730, Wilczków: piątek, 1730. Proszę rodziców o przypomnienie o spowiedzi swoim dzieciom. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego będzie odprawiona 01 września w Malczycach o godz. 9.15 dla uczniów Gimnazjum, a o godz. 10.30 dla Szkoły Podstawowej.
  2. W następną niedzielę podczas Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia tornistrów z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego. Dlatego proszę dzieci, które idą w tym roku do zerówki i klasy pierwszej, ale także innych uczniów, aby przynieśli ze sobą na Mszę św. swoje tornistry. Będziemy się modlić za wszystkich uczniów, zwłaszcza tych najmłodszych o Boże bł., światło Ducha Świętego na czas nauki w szkole i w domu.
  3. W przyszłą niedzielę zapraszam na spotkanie rodziców dzieci, które w roku 2016 przystąpią do Pierwszej Spowiedzi i Komunii św. Spotkanie odbędzie się w kościele w Wilczkowie o godz. 17.00.

1. Zapowiedzi przedślubne:

Kamil Ziomek zam w Chomiąży i Aleksandra Maria Nowacka zam w Rusku. Zap.II

Mazurowice: Dziękuję za posprzątanie naszego kościoła rodzinie pani Bogumiła Wrześniowska   i rodzinie pani Danuta Antkowiak .  Proszę o przygotowanie naszego kościoła na niedzielę rodzinę nowożeńców.

Msza św. dożynkowa w naszej miejscowości zostanie odprawiona  w sobotę 05 września o godz. 16.00.

Rusko: Dziękuję za posprzątanie naszego kościoła rodzinie pani Alicji Niewielskiej   i rodzinie pani Anny Aleksandrowicz  .  O przygotowanie kościoła na następną niedzielę proszę rodzinę pani Jolanty Stankiewicz i rodzinę pani Marzeny Kasprowicz.

Kwietno: Msza św. dożynkowa w naszej miejscowości zostanie odprawiona w sobotę 29 sierpnia o godz. 1800.

Wilczków:  Dziękuje za posprzątanie naszego kościoła rodzinie pani Danuty Kamfonik  i rodzinie pani Heleny Żurawskiej  . Proszę o przygotowanie naszego kościoła na następną niedzielę rodzinę pani Magdaleny Górki i rodzinę pani Danuty Wozniak.