ogłoszenia duszpasterskie 26.072015r.

17 niedziela zwykła.

Dziś z  okazji wspomnienia liturgicznego św. Krzysztofa  po Mszy św. pomodlimy się za kierowców i poświecę pojazdy. Będzie można także złożyć ofiarę pieniężną do puszki na zakup samochodów dla misjonarzy .

Wspomnienia liturgiczne:

– w środę:  św. Marty.

– w piątek: św. Ignacego z Loyoli

-w sobotę: odpust zupełny porcjunkuli. Od południa dnia 01 sierpnia do północy

02 sierpnia w kościołach parafialnych można uzyskać jeden raz

odpust zupełny. Warunki:     a) spowiedź i Komunia św., b)

nawiedzenie kościoła i modlitwa Ojcze nasz oraz Wierzę w Boga, c) dowolna modlitwa w intencjach Ojca św.,  np. Zdrowaś Maryjo. Ponadto wymaga się wykluczenia wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet powszedniego. Jeżeli brak tego rodzaju dyspozycji- odpust będzie cząstkowy.

Od poniedziałku 27 lipca do czwartku 30 lipca nie będę obecny w parafii. W sprawach pilnych proszę zgłaszać się do ks. Proboszcza z Malczyc.

W dniach od 02 do 10 sierpnia odbędzie się XXXIII Wrocławska Piesza Pielgrzymka  na Jasną Górę. Zapisy w  parafii w Malczycach u ks. Piotra Milewicza.

W sobotę 01 sierpnia wyjeżdżamy na pielgrzymkę do Lichenia. O godz. 05.15 kierowca autobusu zabierze pielgrzymów z Mazurowic, 05.20 z Ruska, 05.25 z Wilczkowa, 05.30 z Kwietna. Powrót w godz. wieczornych.

Zapowiedzi przedślubne:

Kamil Witkowski zam. w Kwietnie i Marta Bułhak zam. w Polkowicach zap. III.

Krzysztof Żmigrodzki zam. w Lubinie i Aneta Wysocka zam. w Mazurowicach zap. III

Mazurowice: Dziękuję za posprzątanie naszego kościoła rodzinie pani Bożena Broszkiewicz    i rodzinie pani Agnieszka Reluga.  Proszę o przygotowanie naszego kościoła na niedzielę rodzinę pani Stanisława Pałubiak i rodzinę pani  Monika Pałubiak.

Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w świecie odpustowym w ubiegłą niedzielę w naszym kościele. Dziekuje za wszelką pomoc przy organizacji tej uroczystości.

Rusko: Dziękuję za posprzątanie naszego kościoła rodzinie pani Krystyny Dziubak i rodzinie pani Anny Bączek..  O przygotowanie kościoła na następną niedzielę proszę rodzinę pani Bogusławy Głowackiej i rodzinę pani Emilii Kiełbas.

Wilczków:  Dziękuje za posprzątanie naszego kościoła rodzinie pani Renaty Bartosz  i rodzinie pani Wiesławy Sznajdrowskiej. Proszę o przygotowanie naszego kościoła na następną niedzielę rodzinę pani Jadwigi Alberskiej i rodzinę pana Daniela Alberskiego.

.