ogłoszenia duszpasterskie 0507.2015

14 niedziela zwykła.

Wczoraj byliśmy na pielgrzymce w Rokitnie u Matki Boskiej Słuchającej. Tak nazywa się to sanktuarium. Tam była odprawiona Msza św. w int. wszystkich parafian. W drodze powrotnej zwiedziliśmy opactwo cysterskie w Paradyzu i figurę Chrystusa Króla w Świebodzinie.

Witamy w naszej wspólnocie ks. diakona Dawida Haszczuka, który zakończył kolejny, piąty rok studiów teologicznych przygotowujących go do świeceń kapłańskich. W początkach czerwca ks. diakon obronił pracę magisterską i jest już magistrem teologii. Gratulujemy i życzymy dobrego wakacyjnego wypoczynku.

Wspomnienia liturgiczne:

– w poniedziałek: bł. Marii Teresy Ledóchowskiej

– w środę: św. Jana z Dukli

– w sobotę: św. Benedykta, Patrona Europy

1. Od dzisiejszego popołudnia do soboty nie będę obecny w parafii. W sprawach pilnych proszę zgłaszać się do ks. Piotra z Malczyc.

1. . W dniu 12 lipca, w niedzielę odbędzie się XXIII Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Chętnych proszę o zapisywanie się u pani doktor Marii Sadowskiej – Zarzyckiej .

1. W sobotę 01 sierpnia organizuję pielgrzymkę do Lichenia. Koszt 80 zł. W tej cenie przejazd komfortowym autobusem, przewodnik po sanktuarium, ubezpieczenie. Zapisy w zakrystii po Mszy św.

1. Informacja dla kandydatów do s. bierzmowania. Spotkania formacyjne rozpoczną się we wrześniu. Do tego czasu przygotowanie duchowe w postaci codziennej modlitwy i uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii.

Mazurowice: Dziękuję za posprzątanie naszego kościoła rodzinie pani Agnieszka Ciupińska    i rodzinie pani Agnieszka Zalewska.  Proszę o przygotowanie naszego kościoła na niedzielę rodzinę pani Agnieszka Zalewska  i rodzinę pani  Agnieszka Zalewska

Rusko: Dziękuję za posprzątanie naszego kościoła rodzinie pani Ewy Plewińskiej i rodzinie pani Beaty Jankowskiej.

O przygotowanie kościoła na następną niedzielę proszę rodzinę pani Jadwigi Kasprzak i rodzinę pani Haliny Kufery. O skoszenie trawy proszę panów: Czesława Kuferę, Tadeusza Kasprzaka.

Wilczków:  Dziękuje za posprzątanie naszego kościoła rodzinie pani  Elżbiety Maślanki i rodzinie pani Renaty Mazur . Proszę o przygotowanie naszego kościoła na następną niedzielę rodzinę pani Józefy Hołowczak  i rodzinę pani Kamili Wojtuń