ogłoszenia parafialne 21.06.2015r.

12 niedziela zwykła.

W ubiegłym tygodniu odbyła się parafialna pielgrzymka do Turynu. Tam modliliśmy się przed wystawionym całunem- płótnem, w które owinięte było ciało Chrystusa po śmierci. Na pielgrzymkowym szlaku znalazły się też  sanktuarium Matki Bożej w Alteting ( Niemcy), Einsideln w Szwajcarii.  Zwiedziliśmy także katedrę w Mediolanie i  Andechs ( Bawaria ) – miasto Św. Jadwigi Śląskiej  W tych wszystkich miejscach staraliśmy się pamiętać o naszych rodzinach i parafii.

1. Wspomnienia liturgiczne:

-w środę: uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

W piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. dla dzieci ze Szkoły Podstawowej i młodzieży z Gimnazjum będzie odprawiona w piątek w kościele w Malczycach o godz. 9.15

W tygodniu w naszych kościołach przed Mszą św. spowiedź dla dzieci i młodzieży.

04 lipca organizuję pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej Słuchającej w Rokitnie koło Międzyrzecza. Znajduję się tam obraz NMP  malowany na złoconym tle, z charakterystycznie odsłoniętym uchem, dlatego też Matkę Bożą Rokitniańską nazywa się Cierpliwie Słuchającą.  W drodze powrotnej zobaczymy pocysterski klasztor, w którym obecnie znajduje się Seminarium Duchowne diecezji Gorzowskiej w Paradyżu. Na koniec pomodlimy się przy figurze Chrystusa Króla w Świebodzinie. Zapisy w zakrystii po Mszy św. Koszt pielgrzymki: 45 zł. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

Mazurowice: Dziękuję za posprzątanie naszego kościoła rodzinie nowożeńców .  Proszę o przygotowanie naszego kościoła na niedzielę rodzinę pani Teresa Haładus    i rodzinę pani

Aleksandra Kosmal

Rusko: Dziękuję za posprzątanie naszego kościoła rodzinie pani Grażyny Dudzińskiej

i rodzinie pani  Anny Gombrych. O przygotowanie kościoła na następną niedzielę proszę rodzinę pani Joanny Smolińskiej i rodzinę pani Agaty Czarneckiej .

Kwietno: Dziękuję serdecznie państwu Joannie i Mirosławowi Bielińskim za ufundowanie do naszego kościoła nowych żyrandoli.

Wilczków:  Dziękuje za posprzątanie naszego kościoła rodzinie pani Marii Jagielskiej  i rodzinie pani Katarzyny Obłońskiej. Proszę o przygotowanie naszego kościoła na następną niedzielę rodzinę pani Renaty Poręby i rodzinę pani Jolanty Niedzieli                                                                                                                                                                                 .