Ogłoszenia parafialne

VIII niedziela zwykła

03.03.2019.

 

Wspomnienia liturgiczne:

– w poniedziałek: św. Kazimierza królewicza

– w środę 06 marca rozpoczyna się Wielki Post. Msze św. w naszej parafii:  

            w Mazurowicach o godz. 1600, w  Rusku o godz. 1700,  w Kwietnie o godz. 1800,

            w Wilczkowie o godz. 1900.

 W tym dniu wszystkich wiernych, którzy ukończyli 14 rok życia aż do śmierci obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Natomiast wiernych w wieku od ukończenia 18. roku życia do rozpoczęcia 60. roku życia obowiązuje dodatkowo post, polegający na powstrzymaniu się od spożywania mięsa oraz ograniczeniu się do spożycia jednego posiłku do syta  i dwóch niepełnych.

 

W Wielkim Poście zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.                         W Mazurowicach we wtorek o godz. 1630; w Rusku w środę o godz. 1700;                                         w Kwietnie  w czwartek o godz. 1630; w Wilczkowie w piątek o godz. 1730.

Nabożeństwo Gorzkich Żali będzie odprawiane  w niedzielę.

Rekolekcje parafialne rozpoczną się w niedzielę 24 marca i będą trwać do wtorku włącznie. Spowiedź przed świętami wielkanocnymi odbędzie się we wtorek 09 kwietnia. Święta wielkanocne przypadają w tym roku na dzień 21 kwietnia. 

Mazurowice:

Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Mszę św. rodzinie pani Grażyna Goliszewska i Iwona Kosińska. Proszę o przygotowanie naszego kościoła na niedzielę rodzinę  Jolanta Łupkowska i Irena Cieloch .                        

 Rusko: Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinie pani Marianna Wolaszek i Iwona Rydzanicz. O przygotowanie kościoła na następną niedzielę proszę rodzinę pani Ewa Wolaszek i Iwona Wolaszek.

 

Wilczków: Dziękuję za posprzątanie naszego kościoła rodzinie pani Marioli Brożyny i rodzinę pani Wiolety Poręby. Na następną niedzielę o posprzątanie kościoła proszę rodzinę pani Jolanta Jagielska i Jadwiga Rudzka.

Copyright © 2014 Parafia Wilczków. All Rights Reserved