Uroczystości odpustowe w Mazurowicach i poświecenie witraża ku czci Sługi Bożego ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego

W niedzielę 22 lipca 2018r. w Mazurowicach odbyły się uroczystości odpustowe ku czci św. Marii Magdaleny- patronki kościoła w naszej miejscowości. Uroczysta Msza św. rozpoczęła się o godz. 13.30. Przewodniczył jej ks. prof. Józef Pater dyrektor Muzeum Archidiecezjalnego we Wrocławiu. W liturgii pomagali ministrantki i ministranci, najstarsze ministrantki- Amelia i Natalia- pełniły funkcje turyferiarusza i nawikulariusza ( niosły kadzielnicę i naczynie na kadzidło).  Na odpust przybyło wielu mieszkańców Mazurowic, byli też goście. Dzień był piękny i ciepły.

W czasie Mszy św. został  poświecony trzeci witraż, na którym widnieje postać sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego. Witraż ten został zaprojektowany i wykonany przez formę Carpenter państwa Jadwigi i  Bogdana Rudnickich z Piławy.

Koszt witraża to suma 10 000 zł. Ofiarodawcami byli mieszkańcy Mazurowic. W ten sposób od roku 2014 co dwa lata systematycznie nasz kościół wzbogacał się o piękne witraże poświecone św. Marii Magdalenie, św. Janowi Pawłowi II i słudze Bożemu kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu.