Uroczystość Bożego Ciała 2018

Uroczystość Bożego Ciała w tym roku wypadła 31 maja. Uroczysta Eucharystia rozpoczęła się w kościele parafialnym w Wilczkowie. Dziewczęta z naszej parafii przygotowały komentarze do Mszy św., czytały słowo Boże, Modlitwę Wiernych, brały udział w procesji z darami. Ministranci przygotowali asystę. Ze względu na remont drogi przy ul. Strzegomskiej została zmieniona trasa procesji. Z kościoła wyszliśmy na ul. Długą, za domem pani Cierpkowej weszliśmy w ul. Mleczarską  i dalej w stronę kościoła. Ołtarze przygotowywały delegacje parafian z każdej miejscowości naszej parafii. Dziękuję im za ten trud, a także tym, którzy przez wiele lat pracowali przy ustawianiu ołtarzy. Drogę procesji zabezpieczali nasi strażacy z Ruska i Wilczkowa. Bóg zapłać. Z Bożą i ludzką pomocą wszystko się udało. Był piękny, ciepły i słoneczny dzień. Dziękuje wszystkim parafianom i gościom za udział we Mszy św. i w procesji.