VI Niedziela Zwykła

11.02.2018.

1. W tym tygodniu rozpoczyna się Wielki Post czyli czas Czterdziestodniowego Przygotowania do Wielkanocy.

Wielki Post rozpoczyna się 14 lutego  Środą Popielcową. Msze św. w naszej parafii:

w Mazurowicach o godz. 1600, w  Rusku o godz. 1700,  w Kwietnie o godz. 1800,

w Wilczkowie o godz. 1900.

W tym dniu obowiązuje post ścisły co do ilości i jakości spożywanego pokarmu.

( dwa posiłki lekkie i jeden do sytości)

1. W Wielkim Poście zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.

W Mazurowicach we wtorek o godz. 1630; w Rusku w środę o godz. 1700; w Kwietnie w czwartek o godz. 1630; w Wilczkowie w piątek o godz. 1730.

1. Nabożeństwo Gorzkich Żali będzie odprawiane w niedzielę.
  2. W czwartek na spotkanie formacyjne zapraszam kandydatów do bierzmowania do Wilczkowa na godz. 19.00.
  3. W sobotę w Wilczkowie odbędzie się Dekanalny Dzień Skupienia dla księży Dekanatu Środa Śl. Proszę o modlitwę w intencji proboszczów i księży wikariuszy z naszego rejonu. Msza św. o godz. 10.00 w kościele parafialnym.
  4. Msza św. dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych będzie odprawiona w niedzielę             18 lutego o godz. 16.00 w kościele w Wilczkowie.
  5. Nauki przedmałżeńskie rozpoczną się w parafii w Malczycach w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czyli za tydzień, Mszą św. o godz. 1800, następnie spotkanie w salce katechetycznej.
  6. Mazurowice:

Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Mszę św. rodzinie pani Aneta Waszkowicz i Justyna Matuszkiewicz. Proszę o przygotowanie naszego kościoła na niedzielę rodzinę  pani Alicja Pastuch i Małgorzata Piasecka

Rusko: Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinie pani Renaty Burdzy i Marzeny Rybczyńskiej. O przygotowanie kościoła na następną niedzielę proszę rodzinę pani Edyty Kosakowskiej i Marty Biszczak.

Wilczków: Dziękuję za posprzątanie naszego kościoła rodzinie pani Stefanii Cieślik i Jadwigi Sulicz. Na następną niedzielę o posprzątanie kościoła proszę rodzinę pani Beaty Ondycz i Justyny Sulicz.