I NIEDZIELA  ADWENTU

03.12.2017.

1. W tym tygodniu wspominamy:

–   w środę: św. Mikołaja bpa.

– w czwartek: św. Ambrozego

– w piątek: : uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.  Msze św.  wg następującego porządku: Kwietno w czwartek o godz. 1600,    Mazurowice, piatek o godz. 1500  , Rusko 1600,    Wilczków 1700

Dzieci i dorosłych w tygodniu zapraszam na Mszę św. roratną ku czci NMP. Dzieci na tę Eucharystię zapraszam z lampionami. Zapraszam na roraty zwłaszcza w pierwszych tygodniach adwentu, ponieważ przed świętami są spowiedzi w parafiach i tam będę musiał być obecny.

Za chwilę poświęcę opłatki, które są znakiem chleba i dzielenia się tym, co mamy z drugim człowiekiem. Panie z rady parafialnej będą  je w najbliższych dniach  roznosić do naszych domów. W zakrystii można też nabyć świece wigilijne małe  po 6 zł., duże po 14 zł.

19 grudnia we wtorek odbędzie się spowiedź adwentowa przed uroczystością Bożego Narodzenia.

W tym roku w IV Niedzielę Adwentu przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Nie będzie Mszy św. pasterskiej w kościołach filialnych. Tylko w kościele parafialnym o północy.

W czwartek spotkanie dla bierzmowanych o godz. 19.00 w Wilczkowie.

W następną niedzielę zapraszam rodziców i dzieci komunijne na Mszę św. o godz. 16.00  w Wilczkowie.

Organizuję autokarową pielgrzymkę do Gietrzwałdu, Św. Lipki i Wilna w dniach 14 czerwca – 17 czerwca 2018r. Koszt 570 zł. Więcej szczegółów na folderze w zakrystii.

Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Mszę św. rodzinie pani Helena Probucka  i rodzinie pani Małgorzata Probucka. Proszę o przygotowanie naszego kościoła na niedzielę rodzinę pani Janina Szmarchoń i rodzinę pani Helena Bujnowska.

Przypominam o witrażu, który ma być umieszczony w trzecim oknie. Dziękuję serdecznie za ofiary pieniężne na tę inwestycję. Zapraszam nas wszystkich do składania propozycji, jaką świętą, czy jakiego świętego w tym witrażu umieścić. Propozycje proszę kierować do ks. proboszcza. Propozycje: św. Krzysztof, bł. ks. Jerzy Popiełuszko, św. o. Maksymilian Kolbe.

.

Rusko: Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinie pani  Marty Fedec i Haliny Markowskiej.  O przygotowanie kościoła na następną niedzielę proszę rodzinę pani Urszuli Oleśków i rodzinę pani Anny Aleksandrowicz.

Wilczków: Dziękuję za posprzątanie naszego kościoła rodzinie pani Jadwigi Alberskiej i rodzinę pani Marii Poręby. Na następną niedzielę o posprzątanie kościoła proszę rodzinę pani Anieli Janik i rodzinę pani Anny Koziarskiej.

W zeszłą sobotę odbyła się zabawa andrzejkowa, którą  zorganizowały Rady: Kościelna i Sołecka. Dochód jest przeznaczony na renowację drzwi prowadzących na chór kościoła w Wilczkowie. Zebrano na ten cel 1500 zł.

Dziękuję serdecznie wszystkim tym, którzy podjęli się trudu organizacji i tym, którzy przyjęli zaproszenie na zabawę.

Dziękuję ministrantkom i ministrantom za posprzątanie liści z terenu wokół kościoła.