Ogłoszenia duszpasterskie 19.11.2017r.

Wspomnienia liturgiczne:

–  w poniedziałek: św. Rafała Kalinowskiego

we wtorek: Ofiarowanie NMP

– w środę: św. Cecylii, patronki śpiewu kościelnego

– w sobotę: św. męczenników Andrzeja i towarzyszy

Porządek nabożeństw wspominkowych:

Mazurowice: wtorek o godz. 1630– będą czytane wypominki z ulicy  Spółdzielczej i Górnej,  Rusko, środa o godz. 1700– będą czytane wypominki z ul. Głównej; Kwietno, czwartek  o godz. 1630 –będą czytane wypominki z ul. Leśnej, Przelotowej i Górnej; Wilczków,  w sobotę o godz. 1730– wypominki z ul. Łącznej i Średzkiej.

Za tydzień w niedzielę zapraszam wszystkich na uroczystość odpustową 26 listopada w Kwietnie w uroczystość Chrystusa Króla. Eucharystia będzie odprawiona o godz. 1330, przewodniczyć jej będzie ks. Dawid Haszczuk wikariusz parafii w Bierutowie i zarazem nasz parafianin.

22 listopada w środę o godz. 19.00 zapraszam wszystkich na spotkanie ewangelizacyjno-modlitewne z Mszą św. w int. o uzdrowienie w Kwietnie połączoną z modlitwą wstawienniczą. Mszę św. poprowadzi ks. Krystian Charchut, egzorcysta z Wrocławia, który jest także odpowiedzialnym za wspólnotę modlitewna pod nazwą Mamre.

W zeszłą niedzielę zebrano 600 zł na pomoc prześladowanym chrześcijanom na Bliskim Wschodzie. Pieniądze już zostały przekazane. Dziękuję wszystkim tym, którzy wsparli tę akcję.

Kwietno. Dziękuję serdecznie panu Prezesowi i pracownikom Malczyckich Usług Komunalnych za doprowadzenie wody na teren kościelny. Także zostały naprawione uszkodzone dachówki na pokryciu dachowym koscioła; koszt: 600 zł.

Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą uroczystość rodzinie pani Monika Łukawska  i rodzinie pani Halina Bubicz. Proszę o przygotowanie naszego kościoła na niedzielę rodzinę pani Anita Jastrzębska i rodzinę pani Sabina Paluszkiewicz.

Przypominam o witrażu, który ma być umieszczony w trzecim oknie. Dziękuję serdecznie za ofiary pieniężne na tę inwestycję. Zapraszam nas wszystkich do składania propozycji, jaką świętą, czy jakiego świętego w tym witrażu umieścić. Propozycje proszę kierować do ks. proboszcza.

.Rusko: Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinie pani Krystyny Dziubak i Anny Bączek .  O przygotowanie kościoła na następną niedzielę proszę rodzinę pani Bogusławy Głowackiej  i rodzinę pani Justyny Matuszkiewicz.

Wilczków: Dziękuję za posprzątanie naszego kościoła rodzinie pani Renaty Bartosz  i rodzinę pani Wiesławy Sznajdrowskiej . Na następną niedzielę o posprzątanie kościoła proszę rodzinę pani Józefy Hołowczak i rodzinę pani Kamili Wojtuń.

Rada Kościelna i ks. Proboszcz zapraszają na zabawę andrzejkową, która odbędzie się w sobotę 25 listopada w świetlicy wiejskiej. Zapisy w sklepie, u pani Katarzyny Obłońskiej. Zabawę  poprowadzi  DJ Gutix.  Wstęp- 30 zł. W cenie kawa i herbata. Dochód z zabawy będzie przeznaczony na remont drzwi wejściowych na chór.