Uroczystości dożynkowe w parafii

Jak co roku dziękowaliśmy Panu Bogu, rolnikom, działkowiczom i pszczelarzom za dar tegorocznych plonów. Pierwsze dożynki odbyły sie w Mazurowicach w niedzielę 20 sierpnia o godz. 13.00. W uroczystościach w kosciele uczestniczył specjalny gość-                   ks. mitrat Michał Szlaga z Malczyc, który opowiedział zebranym o przeżywaniu kultu św. Marii Magdaleny w Kosciele Prawosławnym. ( kościół w Mazurowicach jest pod wezwaniem św. Marii Magdaleny). Ks. mitrat podziekował też rolnikom za ich cieżka pracę. Po Eucharystii pan Sołtys zaprosił wszystkich na poczęstunek do świetlicy.

Kolejne dożynki odbyły się Kwietnie, w sobotę 26 sierpnia. O godz. 18.00 rozpoczęła sie uroczysta Eucharystia. Po niej uczestnicy dozynek przeszli z koscioła do świetlicy. Korowodowi towarzyszyła kapela z Kulina. Na sali poprowadzili obrzęd chleba i zaśpiewali kilka pieśni ludowych.

02 września świętowano dożynki w kościele w Wilczkowie. Wieczorem została odprawiona przez ks. Proboszcza Msza św. Po niej starostowie dozynek dzielili sie z zebranymi tegorocznym chlebem.

Ostatnie dozynki w parafii odbyły się w Rusku 09 września. Po południu była Msza św. w kosciele, zaś wieczorem zabawa na boisku.

Warto zaznaczyć, że na uroczystosci dozynkowe każdy kosciół był pieknie udekorowany. Dziękuję serdecznie paniom ze wszystkich miejscowości parafii za tę wspaniałą pracę dekoratorską, która szczególnie wprowadzała nas w nastrój dziękczynienia za żniwa.

Dziękuję także wszystkim tym, którzy pracowali nad przygotowaniem uroczystosci dozynkowych w swojej miejscowości: sołtysom, radom sołeckim i koscielnym, ludziom dobrej woli. Dziękuje za wasz trud i poświecenie.

 

Copyright © 2014 Parafia Wilczków. All Rights Reserved