Piesza Pielgrzymka do Dębicy

W sobotę 03 czerwca 2017r. odbyła się piesza pielgrzymka z Malczyc do Dębic do kościoła pw. Św. Jadwigi Śląskiej. Okazją była 750 rocznica kanonizacji świętej. Z placu przed Domem Opieki w Malczycach wyruszyło  około 90 osób z Malczyc, Dębicy,  z Wilczkowa, Mazurowic, Ruska i Kwietna i innych miejscowości . Po drodze śpiewaliśmy pieśni religijne, odmówiliśmy różaniec, litanię do Serca Pasna Jezusa, Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Nawiedziliśmy kościół w Kwietnie. Do celu doszliśmy na godz. 11.45.                        O godz. 12.00    rozpoczęła się Eucharystia, którą sprawowali ks. Piotr Milewicz                      i ks. Jarosław Witoszyński. Homilię wygłosił ks. Janusz Głąba, Gospodarz miejsca.

Dziękujemy Panu Bogu i   św. Jadwidze za to, że mogliśmy wyruszyć na pielgrzymkowy szlak, za piękną pogodę. Serdeczne podziękowania kieruję w stronę ks. Janusza Głąby, proboszcza z parafii we Wrocisławicach, gospodarzy Dębic za życzliwe przyjęcie pielgrzymów. Dziękuję Policji, Strażakom z Wilczkowa, Ruska i Malczyc za profesjonalne zabezpieczenie pielgrzymki. Dziękuję ks. Piotrowi i wszystkim pielgrzymom za wspólną drogę i modlitwę.