ogłoszenia parafialne 21.05.2017

VI Niedziela Wielkanocna

Dziś  w kościele parafialnym o godz. 12.15 odbędzie się rocznica I Komunii św.

Wspomnienia liturgiczne:

– w środę: NMP, Wspomożycielki Wiernych

– w piątek: św. Filipa Nereusza, kapł.

– w niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Zapraszam na nabożeństwa majowe. W naszym kościele litania do NMP Loretańskiej o godz.

Wspólnota modlitewna Mamre zaprasza na spotkanie ewangelizacyjno-modlitewne z Mszą Św. w int. o uzdrowienie w Środzie Śląskiej w środę 24 maja o godz. 19.00 w kościele pw. Św. Andrzeja Ap.

Parafie w Wilczkowie, Malczycach i Wrocisławicach organizują pieszą pielgrzymkę z Malczyc do Dębic do kościoła pw. Św. Jadwigi Śląskiej aby uczcić w ten sposób św. Jadwigę, Patronkę Śląska. Od października ubiegłego roku trwa Rok Jadwiżański ogłoszony z okazji 750 rocznicy kanonizacji świętej  .  Pielgrzymka odbędzie się w sobotę,  03 czerwca. Wymarsz o godz. 8.30 z placu przed Caritasem. Trasa liczy 9 km.  W Dębicy  Msza św. około 12.00. Po Eucharystii grill koło świetlicy wiejskiej. Proszę zabrać ze sobą kiełbasę, chleb. . Będzie też autobus, który odwiezie nas do domu ( 5 zł.).

Zapowiedzi przedślubne:

Dawid Rybiałek zam. w Wilczkowie i Martyna Biały zam w Wilczkowie zap. I

Jest jeszcze kilka miejsc na pielgrzymkę do Częstochowy w sobotę 27 maja. Koszt 45 zł + 5 zł przewodnik po sanktuarium. Kierowca autobusu o godz. 6.30 zabierze pielgrzymów z Mazurowic ( przy krzyżu); o 6.40 pielgrzymów z Ruska; 6.50 pielgrzymi z Kwietna                           ( przystanek autobusowy), 7.00 pielgrzymi z Wilczkowa ( plac przed kościołem).

Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinie pani Teresy Matuszkiewicz         i rodzinie pani Anny Matuszkiewicz  .  Na następną niedzielę proszę rodzinę pani Zofii Szwed  i rodzinę pani Anny Hamryszak.

Rusko: Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinie pani Renaty Burdzy  i rodzinie pani Marzeny Rybczyńskiej . O przygotowanie kościoła na następną niedzielę proszę rodzinę pani Edyty Kossakowskiej i rodzinę pani Marty Biszczak. Za  skoszenie trawy wokół kościoła dziękuję  panom: Kazimierza Ziemińskiego, Dawida Ziemińskiego, Przemysława Rybczyńskiego.

Wilczków: Dziękuję za posprzątanie naszego kościoła i skoszenie trawy rodzicom dzieci rocznicowych.  Na następną niedzielę o posprzątanie kościoła proszę rodzinę pani Ewy Caban i rodzinę pani Agnieszki Maciejczyk.

Msza św. w następną sobotę o godz. 17.00