Wycieczka do schroniska Szwajcarka

W sobotę 29 kwietnia dzieci, młodzież i rodzice uczestniczyli w wycieczce w góry Rudawy Janowickie. Naszym celem było schronisko Szwajcarka. Po koszmarnym pod względem pogody piątku, sobota przywitała nas błękitnym niebem i słońcem. Po Mszy św. pojechaliśmy autobusem do Janowic Wielkich. Stamtąd spacerem przeszliśmy szlakiem zielonym do ruin zamku. Po odpoczynku wyruszyliśmy dalej. Trochę zmoczył nas deszcz, ale po odmówieniu dziesiątka różańca znów wyjrzało słońce. Ciekawa rzecz, jak znowu zaczęło padać, dzieci domagały się odmówienia różańca:).

Około godz. 13.30 dotarliśmy do schroniska. Tam odpoczęliśmy i po godzinie zeszliśmy do autobusu.

Kluczowe słowa i zwroty: ” daleko jeszcze?; no ale czy daleko jeszcze???; ile jeszcze minut?; już nie mogę, jestem zmęczony/a, więcej już nie pojadę na wycieczkę!

Najczęstszy dialog:

„- już naprawdę niedaleko”.

„- znowu ksiądz kłamie.”