ogłoszenia duszpasterskie 30.04.2017r.

III Niedziela Wielkanocna

Dziś jeszcze w kościele w Wilczkowie odbędzie się spotkanie rodziców dzieci rocznicowych o godz. 17.00. Rocznica I Komunii św. – 21 maja o godz. 12.15.

Spotkanie rodziców dzieci komunijnych dzisiaj o godz. 18.00. Uroczystość I Komunii św. odbędzie się 14 maja w Kwietnie.

Wspomnienia liturgiczne:

– w poniedziałek: św. Józefa Rzemieślnika- odpust w Rusku

– we wtorek: św. Atanazego bpa

– w środę: NMP Królowej Polski. Msze św. w naszej parafii jak w niedzielę

-w czwartek: św. Floriana

– I piątek miesiąca: Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Odwiedziny chorych od godz. 900.

– w sobotę: św. Apostołów Filipa i Jakuba

Zapraszam na nabożeństwa majowe. W naszym kościele litania do NMP Loretańskiej o godz. …..  W Wilczkowie od poniedziałku do czwartku o godz. 1700, w piątek i sobotę po Mszy św.

Zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się po Mszy św. 03 maja.

W czwartek 04 maja w kościele w Malczycach  odbędzie się spotkanie dla kandydatów do s. bierzmowania o godz. 18.30.

Następna niedziela zwana jest niedzielą Dobrego Pasterza. W tym dniu w sposób szczególny modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Za tydzień w naszej parafii będziemy gościć siostry zakonne ze zgromadzenia Sióstr Elżbietanek i salezjanek. Siostry będą opowiadać o swoich zgromadzeniach, pracy. Będziemy razem z nimi modlić się o nowe powołania do zakonu.

W środę odbył się pogrzeb ks. Huberta Daniela w Bielsku Białej. Z Malczyc i naszej parafii uczestniczyło  w tych uroczystościach dziewięć osób. Mszy św. przewodniczył ks. abp senior Marian Gołębiewski i ks. bp Edward Janiak, który powiedział kazanie i poprowadził uroczystości pogrzebowe na cmentarzu.

Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinie pani Mirosławy Orzeł  i rodzinie pani Urszuli Amroży .  Na następną niedzielę proszę rodzinę pani   Teresy Matuszkiewicz       i rodzinę pani Anny Matuszkiewicz.

Rusko: Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinie pani Elżbiety Niewielskiej i rodzinie pani Barbary Hamernik. O przygotowanie kościoła na następną niedzielę proszę rodzinę pani Elżbiety Ziemińskiej i rodzinę pani Agnieszki Ziemińskiej.

Wilczków: Dziękuję za posprzątanie naszego kościoła rodzinie pani Danuty Okrzos  i rodzinie pani Gabrieli Micyk. Na następną niedzielę o posprzątanie kościoła proszę rodzinę pani Ewy Krause  i rodzinę pani Małgorzaty Olszewskiej. W przyszłą sobotę Msza św. o godz. 17.00.