ogłoszenia parafialne 26.02.2017

VIII Niedziela zwykła

W tym tygodniu rozpoczyna się Wielki Post czyli czas Czterdziestodniowego Przygotowania do Wielkanocy.

Wielki Post rozpoczyna się 01 marca Środą Popielcową. Msze św. w naszej parafii:

w Mazurowicach o godz. 1600, w  Rusku o godz. 1700,  w Kwietnie o godz. 1800,

w Wilczkowie o godz. 1900. W tym dniu obowiązuje post ścisły co do ilości i jakości spożywanego pokarmu.   ( dwa posiłki lekkie i jeden do sytości)

1. W Wielkim Poście zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.

W Mazurowicach we wtorek o godz. 1630; w Rusku w środę o godz. 1700; w Kwietnie w czwartek o godz. 1630; w Wilczkowie w piątek o godz. 1730.

1. Nabożeństwo Gorzkich Żali będzie odprawiane w niedzielę.

Wspomnienia liturgiczne:

– I piątek miesiąca: Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. W tym dniu odwiedziny chorych od godz. 900, okazja do spowiedzi w Wilczkowie od godz. 17.00.

W niedzielę następną zapraszam dzieci komunijne i ich rodziców na Mszę św. do Wilczkowa na godz. 15.00. Próba liturgii do uroczystości I Komunii św. odbędzie się w piątek 10 marca.

Nauki przedmałżeńskie rozpoczną się w parafii w Malczycach w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czyli za tydzień, Mszą św.  o godz. 1800, następnie spotkanie w salce katechetycznej.

Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinie rodzinę pani  Alicja Zalewska  i rodzinie pani  Anna Zalewska .  Na następną niedzielę proszę rodzinę pani Bożena Broszkiewicz i rodzinę pani Agnieszka Reluga.

Rusko: Dziękuję za posprzątanie naszego kościoła rodzinie pani Haliny Markowskiej    i rodzinie pani Marty Fedec.  O przygotowanie kościoła na następną niedzielę proszę rodzinę  pani Urszuli Oleśków i rodzinę pani Anny Aleksandrowicz.

Wilczków: Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinie  pani Elżbiety Muchy   i rodzinie pani Ewy Wawrzyniak. O przygotowanie naszego kościoła na niedzielę następną proszę rodzinę  pani Bogumiły Oleśków i rodzinę pani Jolanty Mudry.

.